MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Zapraszamy na tegoroczne obchody MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

czwartek 27.10. 2016

scenariusz obchodów

1. Wystawa „Skrzydlate słowa Sienkiewicza”

Wystawa prezentująca wybrane i wydrukowane cytaty z utworów Henryka Sienkiewicza, we wnęce naprzeciw bufetu. Wernisaż wystawy  podczas przerwy o godz. 8.45

Wystawa wpisuje się w obchody roku sienkiewiczowskiego.

1. Warsztat „Kanały informacji o ciekawych książkach”

Warsztat  przygotowany i przeprowadzany przez uczniów z grona łączników bibliotecznych dla wszystkich klas LO i TM na temat poszukiwania informacji na temat nowości wydawniczych i ciekawych książek.

Warsztat będzie przeprowadzany pod opieką p. Sylwii Błażejewskiej w ciągu najbliższego miesiąca.

Pierwsze  zajęcia 27. 10. 2016 na 1 i 2  godzinie lekcyjnej.

1. Szkolna gra literacka „Jaki to bohater?”

Podczas długiej przerwy drużyny reprezentujące poszczególne klasy będą miały za zadanie odgadnąć na podstawie czytanego przez lektora (nauczyciela) fragmentu książki, kto jest bohaterem czytanego tekstu. Propozycje lektur zostały zgłoszone   przez uczniów. Rozwiązaniem konkursu będzie uzupełnienie krzyżówki. Liczy się poprawność odpowiedzi  i czas wykonania zadania.

organizatorki: Sylwia Błażejewska, Beata Walczak, Beata Rogalska