Konkurs Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie mechaniki i mechatroniki pojazdów i maszyn. Tematyka konkursu dotyczy następujących zagadnień:

• Podstaw fizyki, mechaniki technicznej, elektrotechniki i elektroniki
  • Podstaw konstrukcji maszyn ( w tym materiały konstrukcyjne, połączenia, rysunek techniczny, techniki wytwarzania)
  • Układów sterowania i regulacji w pojazdach i maszynach
  • Układów napędowych pojazdów i maszyn ( w tym silniki spalinowe, układy zasilania silników, napędy hybrydowe)
  • Diagnostyki ( w tym: przyrządy pomiarowe, pomiary wielkości elektrycznych)
  • Eksploatacja maszyn i pojazdów ( w tym: naprawy, dobór narzędzi, ochrona przed korozją, ochrona środowiska)

Konkurs jest dwuetapowy:

Etap I (eliminacje szkolne) – 7.03.2018r.

Etap II (finał) – 12.04.2018r.

Laureaci I, II, i III stopnia konkursu otrzymują:

• tytuł ,,Laureata” lub ,,Wyróżnionego finalisty’’
  • ufundowane nagrody.

Laureaci mogą także ubiegać się w roku akademickim 2017/2018 o przyjęcie z pominięciem procedury kwalifikacyjnej na studia prowadzone na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Szczegóły konkursu ( w tym regulamin) znajdują się na stronie:

Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie proszeni są o zgłaszanie się do P. Zbigniewa Niedbała pok. 100. Zapisy trwają do 9 lutego 2018r.