Konkurs na innowacje dla młodzieży

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży prowadzi konkurs na innowacje dla młodzieży warszawskich szkół ponadpodstawowych (wszystkich typów szkół). Konkurs współfinansowany jest przez m.st. Warszawa i realizowany w ramach programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.

1. Podstawowe informacje o konkursie:
    1. Celem jest umożliwienie młodzieży realizacji własnych pomysłów w zakresie innowacyjnych rozwiązań. Pomysły mogą dotyczyć dowolnej dziedziny życia. Mogą być związane zarówno z profilem szkoły, jak również dotyczyć pozaszkolnych zainteresowań uczniów.
  2. Uczniowie, pracując w grupach (minimum 4-osobowych), będą mieli za zadanie:
    • wymyślić nowe rozwiązanie (w dowolnej dziedzinie),
    • opisać i zgłosić swój pomysł,
  3. opracować prototyp/model/prezentację pomysłu. Uczestnikom konkursu zapewnione zostanie wsparcie merytoryczne (mentorzy) i finansowe.
  4. Zgłoszenia pomysłów innowacji zostaną ocenione przez jury, które wyróżnionym grupom przyzna środki finansowe w wysokości do 1500 ZŁ NA PRZYGOTOWANIE PROTOTYPU POMYSŁU.
  5. Prototypy innowacji zostaną zaprezentowane przez młodzież podczas finału konkursu, który odbędzie się pod koniec maja 2019 r.
  6. Twórcom najlepszych projektów innowacji przyznane zostaną nagrody finansowe. Pula nagród wynosi ponad 14 000 zł.

TERMIN ZGŁOSZENIA POMYSŁÓW II EDYCJI: DO 12 KWIETNIA 2019 R. Ale zachęcamy, by zgłoszenia przesyłać wcześniej. Dzięki temu będzie czas na ewentualne uzupełnienie, korektę.

Zgłoszenia projektów należy dokonać za pomocą  formularza znajdującego się na stronie www.pcyf.org.pl [1] (zakładka: programy/realizowane/kreatywna mlodziez – INNOWACJE TECHNICZNE)

link do zgłoszenia:http://pcyf.org.pl/181227_form/innowacje.php

autor: Daniel Dąber