Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Ogólnopolski Konkurs Projektowy „Wygraj indeks WETI”

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Projektowym „Wygraj indeks WETI”.

ZADANIE KONKURSOWE: „EKOMIGACZ”  Zadanie konkursowe pod przewodnim hasłem „EKOMIGACZ” polega na zaproponowaniu koncepcji i opracowaniu energooszczędnego rozwiązania układu elektronicznego, spełniającego następujące kryteria:  realizacja funkcji prostego mrugania diodą LED z częstotliwością 1 Hz (dopuszczalne odchylenie +/- 10%) i wypełnieniem ok. 50% (dopuszczalny zakres od 40 do 60%)średni prąd diody – dowolna wartość z zakresu od 1 do 2 mA,napięcie zasilające układ równe 5V.

W projekcie należy umieścić dwa złącza w formie listwy kołkowej o rastrze 2,54mm, które w czasie normalnej pracy mają być połączone przez zworki. Złącza te należy umieścić szeregowo z diodą LED oraz szeregowo w głównym obwodzie zasilania. Przeznaczeniem tych złączy jest  pomiar prądu diody oraz  pomiar prądu zasilającego cały układ. Złącza te zostaną wykorzystane do pomiaru prądów w trakcie prezentacji prototypów. 

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Etap 1 – projekt (4.01.2019 – 7.04.2019) samodzielne opracowanie projektu urządzenia. Komisja dokonuje kwalifikacji projektów do realizacji w etapie 2.

Etap 2 – prototyp (15.04.2019 – 17.06.2019) samodzielne opracowanie prototypu urządzenia. Uczestnicy prezentują przed Komisją zrealizowany prototyp urządzenia.

Projekty konkursowe należy przesyłać na adres: konkurs@eti.pg.gda.pl do dnia 7.04.2019r, do godz. 23:59.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie:

https://eti.pg.edu.pl/wygraj-indeks-weti


Autor: Marek Bachowski

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

24 października zapraszamy na obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIBLIOTEK SZKOLNYCH. W tym roku w programie: „BIBLIOTEKA PEŁNA SZYFRÓW” – gra literacka w sali 211 podczas długiej przerwy trwającej 30 minut „BOOKCROSSING” – wolna wymiana książekw czytelni w ciągu całego dnia Do gry literackiej zapraszamy dwuosobowe zespoły reprezentujące klasy. Prosimy o zgłaszanie zespołów do środy 16.10 . […]

Praktyka zawodowa dla klas trzecich i praca w Cisco Polska dla absolwentów technikum z Wiśniowej :)

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczeń klasy czwartej naszego technikum informatycznego – Michał Siewiera z dniem 1 lipca 2019 r. dołączył do zespołu inżynierów polskiego oddziału firmy Cisco w Krakowie. GRATULACJE MICHAŁ!!! To WIELKI SUKCES, że w tak młodym wieku zostałeś doceniony w gronie specjalistów Cisco!!! A oto opinia, jaką otrzymaliśmy od koordynatora praktyk […]

Sukces naszych uczniów w konkursie CanSat 2020

Miło nam poinformować, że drużyna STARLABS składająca się z uczniów klas mechatronicznych w składzie: Kamil Jaworski, Mateusz Gawlik-Kałużny, Mateusz Bielawski, Krzysztof Łazarz  oraz drużyna Techcan złożona z uczniów klas informatycznych naszej szkoły i uczniów szkół warszawskich: Dominik Gubrynowicz – Technikum Mechatroniczne nr1 Jakub Buzuk – Technikum Mechatroniczne nr1 Aleksander Wielopolski – Fonfara (XXXIII Liceum Dwujęzyczne im.Mikołaja […]

Mawilux
ATMSolutions
CISCO
Novell
ECDL - European Computer Driving Licence
Akademia Astor
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Zmiana rozmiaru czcionki
Kolory strony