Rusza VI edycja konkursu „Potyczki młodych adminów”!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Potyczki Młodych Adminów sprawdzającego praktyczną wiedzę o administrowaniu systemami linuksowymi. W tym roku dzięki nowemu partnerowi technicznemu konkurs będzie przeprowadzany w chmurze Azure.

W pierwszym etapie on-line wprowadzamy nowe zagadnienia – bezpieczeństwo usług sieciowych.

Do etapu finałowego włączamy zagadnienia z obszaru zarządzania kontenerami na bazie platformy SUSE CaaSP oraz podstawy zarządzanie zasobami chmury Azure (więcej informacji w zakładce Zakres materiału).

W tej edycji na finalistów czekają cenne nagrody:

• Firma SUSE sponsoruje dla zdobywców I, II i III miejsca plecaki na laptop z ładowarką solarną
  • Firma Compendium Centrum Edukacyjne sponsoruje dla zdobywców I miejsca bezpłatny udział w konferencji „OpenInfra Days Poland 2019” 11-12 czerwca, Kraków

Terminarz VI edycji

Etap I – wewnątrzszkolny

Etapy przeprowadzane w szkołach mają na celu wyłonienie drużyn do etapu ogólnopolskiego.

Do etapu ogólnopolskiego przechodzą maksymalnie trzy drużyny z jednej szkoły.

Termin zgłaszania drużyn – do 14 kwietnia 2019 r.

Zgłoszenie zespołów i informację o potyczkach u p. Daniela Dąbera sala 412

Każdy zespół zgłaszany jest osobno.

Etap II – ogólnopolski

25 kwietnia 2019 r.

Ulepszyliśmy system przeprowadzania konkursu i obecnie wszystkie drużyny mogą równocześnie podchodzić do wykonywania zadań konkursowych. Zadania konkursowe wykonywane są lokalnie na maszynach wirtualnych. Zespoły pobierają oprogramowanie, lokalnie wykonują zadania, a następnie system nadzorujący konkurs sprawdza poprawność ich wykonania, zamyka maszyny odinstalowując aplikacje i wysyła wyniki wraz ze wszystkimi plikami konfiguracyjnymi.

Etap III – finałowy

8 czerwca 2019 r.

Konkurencja finałowa odbywa się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 mieszczącym się przy ul. Wiśniowej 56 w Warszawie.

Autor: Daniel Dąber