Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Nasi uczniowie na WorldSkills w Kazaniu

Dwaj uczniowie Technikum Mechatronicznego nr 1 – Mateusz Dąbrowski oraz Przemysław Krasnodębski – będą reprezentować Polskę na światowym konkursie WorldSkills 2019 w Kazaniu, Rosja, w sierpniu br. Chłopaki startują w konkurencji „Mechatronika” a ich zadaniem będzie zaprojektowanie i złożenie linii produkcyjnej. Będą rywalizować z zawodnikami z całego świata.

WorldSkills to prestiżowy konkurs umiejętności zawodowych, w którym uczestniczy utalentowana młodzież w wieku 18 – 22 lata. Konkursy WorldSkills służą zachęcaniu młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promocji najnowszych rozwiązań w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Stanowią również doskonałą okazję do wymiany dobrych praktyk, promocji osiągnięć i nawiązywania kontaktów.

WorlSkills Kazań 2019 w liczbach:

  • 22-27 sierpnia
  • 56 konkurencji
  • 80 państw członkowskich
  • 1600 zawodników
  • 70 000 m2 powierzchni

Przemek i Mateusz, którzy reprezentowali już Polskę na europejskiej edycji konkursu, Euroskills 2018 w Budapeszcie, przygotowują się pod czujnym okiem p. Marka Szymkiewicza, polskiego eksperta konkursowego w kategorii mechatronika. Instytucją koordynującą przygotowanie Polski do udziału w konkursie jest Fundacja Systemu Rozwoju Edukacji, z którą nasze technikum ściśle współpracuje.

Więcej informacji można znaleźć tu:

A gdyby ktoś miał ochotę na bieżąco śledzić zmagania zawodników może to roić pod adresem: https://worldskills2019.com/en lub w mediach społecznościowych.

Równolegle, FRSE organizuje konkurs kulinarny WorldSkills Poland, którego główną nagrodą jest możliwość reprezentacji Polski podczas EuroSkills 2020 w Graz w konkurencji GOTOWANIE.

Zgłoszenia można przesyłać do 2 sierpnia br. na adres worldskillspoland@frse.org.pl z dopiskiem “Konkurs Worldskills Poland 2019”. Więcej informacji pod linkiem:

Autor treści: Karolina Dołomisiewicz

Egzamin zawodowy – terminy

Etap pisemny egzaminu zawodowego: 23 czerwca godz. 10:00 – EE.08 technik informatyk sala 416, 200 i 209 godz. 12:00 – EE.02 technik mechatronik sala 416 i 200 godz. 14:00 – E.19 sala 209 Etap praktyczny egzaminu zawodowego: EE.08 30 czerwca godz. 8:00, 12:00, 16:00 1 lipca godz. 8:00, 12:00, 16:00 2 lipca godz. 8:00, 12:00, […]

REKRUTACJA – Sprawdzian do klasy dwujęzycznej

Kandydaci do oddziału dwujęzycznego piszący w dniu 30 czerwca 2020 (wtorek) sprawdzian uzdolnień kierunkowych z języka angielskiego proszeni są o przybycie do naszej szkoły najpóźniej o godzinie 09:30. Kandydat zgłasza się na sprawdzian do tej szkoły, której oddział dwujęzyczny ma najwyżej na liście preferencji na swoim wniosku. Przy wejściu do szkoły kandydaci otrzymają informację o przydziale do […]

MAMY LAUREATA SAMORZĄDOWEGO KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH” !!!

Krzysztof Kmieć z klasy 4 TA został Laureatem XXVII stołecznej edycji Samorządowego  Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w kategorii „ÓSEMKA” Tytuł „Wspaniałego” otrzymał za trzyletnią  pracę, na rzecz osób niepełnosprawnych, za sukcesy pozaszkolne, szkolne oraz pracę na rzecz szkoły.  Całokształt jego działalności oraz zaprezentowanie siebie w dwustopniowych eliminacjach,  pozwoliło na  dojście do finału i uzyskanie  tytułu […]

Prezentacja projektów mazovia

Nasi stypendyści prezentują swoje projekty: Wojtek Kludziński 3tm1 Gabriela Trojanowska Ignacy Kopka 1ptb Kacper Ołówko Wiktor Kaczyński 1ptb Dominik Gubrynowicz Bartosz Adamczyk Michał Kaczyński Maciej Tracz Jakub Litke Małgorzata Stypa

Mawilux
ATMSolutions
CISCO
Novell
ECDL - European Computer Driving Licence
Akademia Astor
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training