Kreatywna młodzież – zaproszenie do udziału w programie

Rozpoczynamy kolejną edycję programu Kreatywna młodzież.
Program realizowany jest przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, a współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Podobnie jak w ubiegłym roku, program ma formę konkursu na młodzieżowe innowacje. Pomysły innowacji mogą dotyczyć dowolnej dziedziny życia; mogą być związane z profilem szkoły lub dotyczyć pozaszkolnych zainteresowań uczniów. Grupom młodzieży uczestniczącym w konkursie zapewnione zostanie wsparcie merytoryczne oraz środki finansowe na przygotowanie prototypów. Autorzy najlepszych projektów innowacji otrzymają nagrody finansowe.

Pomysły innowacji można już zgłaszać przez formularz dostępny na stronie:

Pragniemy również zaprosić młodzież do skorzystania z dwóch form działań inspirujących:

• Pierwsza z nich to warsztat SmartCity, który odbędzie się 29 października 2019 r. w Centrum Zielna (ul. Zielna 37). Rozpoczęcie o godz. 11.00 (zapewniamy poczęstunek). Warsztat poprowadzi Bartosz Sokoliński, Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu, który zajmuje się m.in. zarządzaniem, kreowaniem wizji, rozwojem innowacji oraz szkoleniami kreatywnymi.
  • Druga forma to warsztaty inspirujące prowadzone przez studentów warszawskich szkół wyższych. Warsztat byłby realizowany w Państwa szkole, w dogodnym terminie ustalonym indywidualnie z przedstawicielem ze strony studentów. Studenci podzieliliby się tym, jak powstają innowacyjne pomysły na uczelniach i zachęcaliby młodzież, by poszukiwała nowych rozwiązań w rożnych dziedzinach życia. Zachęcamy do tego, by zgłosić „zapotrzebowanie” na taki warsztat lub warsztaty. W odpowiedzi otrzymacie Państwo kontakt do studenta w celu indywidualnego ustalenia terminu.

Aby wziąć udział w warsztacie SmartCity i warsztatach inspiracyjnych należy do 18 października 2019 r. zgłosić się do p.Daniela Daber sala 412

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie  kolejność zgłoszeń.