Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Kreatywna młodzież – zaproszenie do udziału w programie

Rozpoczynamy kolejną edycję programu Kreatywna młodzież.
Program realizowany jest przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, a współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Podobnie jak w ubiegłym roku, program ma formę konkursu na młodzieżowe innowacje. Pomysły innowacji mogą dotyczyć dowolnej dziedziny życia; mogą być związane z profilem szkoły lub dotyczyć pozaszkolnych zainteresowań uczniów. Grupom młodzieży uczestniczącym w konkursie zapewnione zostanie wsparcie merytoryczne oraz środki finansowe na przygotowanie prototypów. Autorzy najlepszych projektów innowacji otrzymają nagrody finansowe.

Pomysły innowacji można już zgłaszać przez formularz dostępny na stronie:
http://www.pcyf.org.pl/programy/realizowane/kreatywna-mlodziez/innowacje-techniczne


Pragniemy również zaprosić młodzież do skorzystania z dwóch form działań inspirujących:

  • Pierwsza z nich to warsztat SmartCity, który odbędzie się 29 października 2019 r. w Centrum Zielna (ul. Zielna 37). Rozpoczęcie o godz. 11.00 (zapewniamy poczęstunek). Warsztat poprowadzi Bartosz Sokoliński, Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu, który zajmuje się m.in. zarządzaniem, kreowaniem wizji, rozwojem innowacji oraz szkoleniami kreatywnymi.
  • Druga forma to warsztaty inspirujące prowadzone przez studentów warszawskich szkół wyższych. Warsztat byłby realizowany w Państwa szkole, w dogodnym terminie ustalonym indywidualnie z przedstawicielem ze strony studentów. Studenci podzieliliby się tym, jak powstają innowacyjne pomysły na uczelniach i zachęcaliby młodzież, by poszukiwała nowych rozwiązań w rożnych dziedzinach życia. Zachęcamy do tego, by zgłosić „zapotrzebowanie” na taki warsztat lub warsztaty. W odpowiedzi otrzymacie Państwo kontakt do studenta w celu indywidualnego ustalenia terminu.

Aby wziąć udział w warsztacie SmartCity i warsztatach inspiracyjnych należy do 18 października 2019 r. zgłosić się do p.Daniela Daber sala 412


Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie  kolejność zgłoszeń.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

24 października zapraszamy na obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIBLIOTEK SZKOLNYCH. W tym roku w programie: „BIBLIOTEKA PEŁNA SZYFRÓW” – gra literacka w sali 211 podczas długiej przerwy trwającej 30 minut „BOOKCROSSING” – wolna wymiana książekw czytelni w ciągu całego dnia Do gry literackiej zapraszamy dwuosobowe zespoły reprezentujące klasy. Prosimy o zgłaszanie zespołów do środy 16.10 . […]

Praktyka zawodowa dla klas trzecich i praca w Cisco Polska dla absolwentów technikum z Wiśniowej :)

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczeń klasy czwartej naszego technikum informatycznego – Michał Siewiera z dniem 1 lipca 2019 r. dołączył do zespołu inżynierów polskiego oddziału firmy Cisco w Krakowie. GRATULACJE MICHAŁ!!! To WIELKI SUKCES, że w tak młodym wieku zostałeś doceniony w gronie specjalistów Cisco!!! A oto opinia, jaką otrzymaliśmy od koordynatora praktyk […]

Sukces naszych uczniów w konkursie CanSat 2020

Miło nam poinformować, że drużyna STARLABS składająca się z uczniów klas mechatronicznych w składzie: Kamil Jaworski, Mateusz Gawlik-Kałużny, Mateusz Bielawski, Krzysztof Łazarz  oraz drużyna Techcan złożona z uczniów klas informatycznych naszej szkoły i uczniów szkół warszawskich: Dominik Gubrynowicz – Technikum Mechatroniczne nr1 Jakub Buzuk – Technikum Mechatroniczne nr1 Aleksander Wielopolski – Fonfara (XXXIII Liceum Dwujęzyczne im.Mikołaja […]

Mawilux
ATMSolutions
CISCO
Novell
ECDL - European Computer Driving Licence
Akademia Astor
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Zmiana rozmiaru czcionki
Kolory strony