Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Rusza nabór do Konkursu Naukowego E(x)plory 2020!

PAŹDZIERNIKA RUSZA NABÓR PROJEKTÓW DO KOLEJNEJ EDYCJI KONKURSU NAUKOWEGO E(X)PLORY. JUŻ PO RAZ IX ZAPRASZAMY MŁODYCH NAUKOWCÓW, WYNALAZCÓW I INNOWATORÓW DO PODZIELENIA SIĘ SWOIMI NOWATORSKIMI POMYSŁAMI Z NASZYMI EKSPERTAMI. NAJLEPSZE PRACE MOGĄ LICZYĆ NA NAGRODY W POSTACI STYPENDIÓW NAUKOWYCH (GŁÓWNE NAGRODY TO STYPENDIA W WYSOKOŚCI 10 000, 7 000, 5 000 ZŁOTYCH), WYJAZDÓW MIĘDZYNARODOWYCH ORAZ WIELU NAGRÓD RZECZOWYCH.  NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 31 STYCZNIA 2020 NA WWW.EXPLORY.PL [1]

Główną ideą E(x)plory jest WSPIERANIE ZDOLNYCH, MŁODYCH NAUKOWCÓW w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, PROMOWANIE KULTURY NAUKOWEJ I WZBUDZANIE NAUKOWEJ CIEKAWOŚCI ŚWIATA. Przełamujemy stereotyp że nauka jest nudna, POPULARYZUJEMY INNOWACYJNE BADANIA, ROZWIJAMY POTENCJAŁ I POMYSŁY MŁODYCH LUDZI, tworzących nowoczesne technologie.

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy DLA MŁODZIEŻY W WIEKU 13-20 LAT, do którego można zgłaszać POMYSŁY Z RÓŻNYCH DZIEDZIN NAUKOWYCH. Udział w konkursie jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.explory.pl zostanie uruchomiony 1 PAŹDZIERNIKA I BĘDZIE AKTYWNY DO 31 STYCZNIA 2020 ROKU.

E(x)plory to możliwość zdobycia NAGRÓD FINANSOWYCH dla laureatów, NAGRÓD RZECZOWYCH dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. NAJLEPSI MŁODZI NAUKOWCY BĘDĄ REPREZENTOWALI POLSKĘ NA NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWYCH ZAGRANICZNYCH KONKURSACH NAUKOWYCH DLA MŁODZIEŻY, między innymi w USA i Rumunii.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

Główne założenia w przystępnej formie prezentowane są w krótkiej animacji dostępnej na portalu YouTube:

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

24 października zapraszamy na obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIBLIOTEK SZKOLNYCH. W tym roku w programie: „BIBLIOTEKA PEŁNA SZYFRÓW” – gra literacka w sali 211 podczas długiej przerwy trwającej 30 minut „BOOKCROSSING” – wolna wymiana książekw czytelni w ciągu całego dnia Do gry literackiej zapraszamy dwuosobowe zespoły reprezentujące klasy. Prosimy o zgłaszanie zespołów do środy 16.10 . […]

Praktyka zawodowa dla klas trzecich i praca w Cisco Polska dla absolwentów technikum z Wiśniowej :)

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczeń klasy czwartej naszego technikum informatycznego – Michał Siewiera z dniem 1 lipca 2019 r. dołączył do zespołu inżynierów polskiego oddziału firmy Cisco w Krakowie. GRATULACJE MICHAŁ!!! To WIELKI SUKCES, że w tak młodym wieku zostałeś doceniony w gronie specjalistów Cisco!!! A oto opinia, jaką otrzymaliśmy od koordynatora praktyk […]

Sukces naszych uczniów w konkursie CanSat 2020

Miło nam poinformować, że drużyna STARLABS składająca się z uczniów klas mechatronicznych w składzie: Kamil Jaworski, Mateusz Gawlik-Kałużny, Mateusz Bielawski, Krzysztof Łazarz  oraz drużyna Techcan złożona z uczniów klas informatycznych naszej szkoły i uczniów szkół warszawskich: Dominik Gubrynowicz – Technikum Mechatroniczne nr1 Jakub Buzuk – Technikum Mechatroniczne nr1 Aleksander Wielopolski – Fonfara (XXXIII Liceum Dwujęzyczne im.Mikołaja […]

Mawilux
ATMSolutions
CISCO
Novell
ECDL - European Computer Driving Licence
Akademia Astor
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Zmiana rozmiaru czcionki
Kolory strony