Sukces naszych uczniów w konkursie CanSat 2020

Miło nam poinformować, że drużyna STARLABS składająca się z uczniów klas mechatronicznych w składzie:

• Kamil Jaworski,
  • Mateusz Gawlik-Kałużny,
  • Mateusz Bielawski,
  • Krzysztof Łazarz

oraz drużyna Techcan złożona z uczniów klas informatycznych naszej szkoły i uczniów szkół warszawskich:

• Dominik Gubrynowicz – Technikum Mechatroniczne nr1
  • Jakub Buzuk – Technikum Mechatroniczne nr1
  • Aleksander Wielopolski – Fonfara (XXXIII Liceum Dwujęzyczne im.Mikołaja Kopernika)
  • Franciszek Wójcik – (XXXIII Liceum Dwujęzyczne im.Mikołaja Kopernika)
  • Mikołaj Mijakowski – (XVIII Liceum Ogólnokształcące im.Jana Kochanowskiego)

zakwalifikowały się do drugiego etapu zawodów CanSat 2020! organizowanego przez oddział Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej – ESERO Polska, powołanego do życia przez Europejską Agencję Kosmiczną. Partnerem projektu w naszym kraju jest firma Boeing.

Drużyny zostały wybrane z 25 zespołów, które teraz staną w szranki podczas konstrukcji i realizacji misji swoich mini satelitów!

Konkurs CanSat polega na zaprojektowaniu oraz zbudowaniu mini satelity wielkości puszki po napoju o objętości 330 ml, wypełnionego elektroniką, który zrzucony z dużej wysokości ma pobierać dane, służące w kolejnym kroku zrealizowaniu założeń dwóch misji – tzw. podstawowej – jednakowej dla wszystkich zespołów oraz dodatkowej, którą każda drużyna opracowuje sama.

autor Marek Bachowski