Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Nasze Technikum na V miejscu w Polsce w Rankingu Szkół STEM Perspektywy 2016!!!

31 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, podczas międzynarodowej konferencji STEM „Education for innovation” odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Rankingu Szkół STEM Perspektywy 2016. Z radością informujemy, że nasze Technikum zajęło V miejsce w Polsce!!!

Ranking został oparty na trzech kryteriach: wynikach matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki z astronomią, chemii i informatyki, wynikach matury obowiązkowej z matematyki oraz sukcesach szkół w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych odpowiadających swoim profilem zakresowi STEM.

Celem rankingu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka) jest promowanie wśród młodych ludzi pasji do takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka. Ważne jest także inspirowanie młodzieży do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w zakresie nauk ścisłych. Ranking wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia.

 

dyplom

Relacje z uroczystości można przeczytać na: Kuratorium MEN Wyborcza

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content