Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szanowni Państwo,

 

Z radością i satysfakcją  pragniemy się podzielić wiadomością o zakwalifikowaniu naszej szkoły do udziału  w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa  priorytet  3 „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży , w tym zakup nowości wydawniczych”.

Stoimy przed szansą odnowienia, rozbudowania i uzupełnienia naszego księgozbioru zakupami, na które otrzymaliśmy  14 129 zł do zrealizowania do listopada 2016 roku. Warunkiem jest zakup nowości pozostających w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służących realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego (bez podręczników). Wykorzystanie tego funduszu wiąże się z wypełnieniem przez nas określonych w programie działań, które w znacznej części realizujemy już od kilku lat, jak chociażby uwzględnianie sugestii i oczekiwań uczniów co do nabytków.

Jednym z wymogów programu jest zasięgnięcie opinii Rady Rodziców w sprawie zakupu książek i w związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o przeslanie nam swoich propozycji do szkolnego księgozbioru na adres  www.biblioteka_staff@poczta.fm

Będziemy niezmiernie wdzięczne za  wszystkie maile, bo dzięki temu nasza praca będzie znacznie bardziej efektywna.

W załączeniu przesyłamy wykaz nabytków z pierwszej transzy.

Z wyrazami szacunku

nauczycielki bibliotekarki z ZSLiT nr 1

Sylwia Błażejewska, Beata Walczak i Beata Rogalska

Dzień otwarty 25 marca 2023 r. (sobota) w godz. 9:30 -13:30

Harmonogram: Ważne! Serdecznie zapraszamy !!!

WYNIKI WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Na podstawie protokołu z wyborów Przewodniczącego Samorządu Szkolnego z dnia 21 marca 2023 r. Dyrektor Szkoły wraz z Komisją Wyborczą informuje o wynikach: Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego ZSLiT1 zostałKornel Tyszkiewicz, uczeń klasy 4ptb. Kornel Tyszkiewicz był jednym kandydatem otrzymał 271 głosów za ( 64,4%) 150 głosów przeciw ( 35,56% ) Frekwencja wyborcza wynosiła 44,6 %.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Zuzanna Sutton uczennica klasy 1LD wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo”. Recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej ” Miłość szczęśliwa” w języku angielskim w przekładzie Stanisława Barańczaka. Celem konkursu jest propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych.

Game Jam – głosowanie publiczności

Przez 72 godziny 10 zespołów 3 osobowych walczyło z wyzwaniem zaprojektowania gry grywalne o tematyce fantastyka. Uczestnictwo w Game Jamie to świetny sposób na rozwijanie umiejętności programowania i projektowania gier, a także na zdobycie doświadczenia w pracy w zespole. Zapraszamy do grania w gry które powstały jak również do oceny publiczności, Wy też możecie głosować […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content