BEZPŁATNE WYKŁADY W RAMACH CODE WEEK NASK

BEZPŁATNE WYKADY W RAMACH CODE WEEK NASK

Szanowni Państwo!

Instytut badawczy NASK zaprasza do udziału w bezpłatnych wykładach online poświęconych programowaniu, które odbędą się w dniu 19 października. Zachęcamy do włączania się w międzynarodową akcję Code Week i rejestrację swojego udziału na stronie Europejskiego Tygodnia Kodowania.

W zajęciach online mogą uczestniczyć całe klasy. Większości zajęć nie ma limitu miejsc. Specjalne, popołudniowe edycje zostały przygotowane z myślą o uczniach przebywających w świetlicy oraz tych, którzy przychodzą do szkoły na późniejszą zmianę. Wykłady, prowadzone przez wielu specjalistów, m.in. z uczelni informatycznych oraz ze stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania, będą transmitowane przez Internet. Dla najmłodszych specjaliści przygotowali zabawy logiczne, dla starszych – poważniejsze próby kodowania gier i innych programów komputerowych. Zorganizowany zostanie również wykład dla nauczycieli.

Wszystkie aktywność organizowane przez NASK odbywają się w ramach międzynarodowej akcji Code Week. Jej organizatorzy propagują przesłanie, że programować może każdy. I być może wkrótce niemal każdy będzie tej umiejętności potrzebował. Programiści są poszukiwanymi na rynku pracy specjalistami nie tylko przez firmy informatyczne, ale przez wiele innych przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. Komisja Europejska alarmuje, że do 2020 roku zabraknie 900 tys. specjalistów w tej dziedzinie.

Z aktualną ofertą wykładów on-line można zapoznać się na naszej stronie: akademia.nask.pl/codeweek. Zapraszamy również na strony: koduj.gov.pl oraz codeweek.org.pl, gdzie znajdą Państwo więcej wskazówek i podpowiedzi.

Przed rejestracją prosimy bardzo uważnie przeczytać zamieszczoną poniżej instrukcję. Szczególnie prosimy o zwrócenie uwagi na oddzielną rejestrację na stronie Code Week. Każda klasa, która bierze udział w wykładach on-line może być zarejestrowana jako oddzielne wydarzenie. W ubiegłorocznej edycji Code Week Polska była na drugim miejscu pod względem liczby wydarzeń wśród 46 uczestniczących w akcji krajów.

Aby wziąć udział nie trzeba umieć programować. Wystarczy chęć do nauki!

NASK
link do Facebook