Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Zapraszamy na tegoroczne obchody MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

czwartek 27.10. 2016

                                                    scenariusz obchodów

  1. Wystawa „Skrzydlate słowa Sienkiewicza”

    Wystawa prezentująca wybrane i wydrukowane cytaty z utworów Henryka Sienkiewicza, we wnęce naprzeciw bufetu. Wernisaż wystawy  podczas przerwy o godz. 8.45

Wystawa wpisuje się w obchody roku sienkiewiczowskiego.

  1. Warsztat „Kanały informacji o ciekawych książkach”

    Warsztat  przygotowany i przeprowadzany przez uczniów z grona łączników bibliotecznych dla wszystkich klas LO i TM na temat poszukiwania informacji na temat nowości wydawniczych i ciekawych książek.

Warsztat będzie przeprowadzany pod opieką p. Sylwii Błażejewskiej w ciągu najbliższego miesiąca.

Pierwsze  zajęcia 27. 10. 2016 na 1 i 2  godzinie lekcyjnej.

  1. Szkolna gra literacka „Jaki to bohater?”

    Podczas długiej przerwy drużyny reprezentujące poszczególne klasy będą miały za zadanie odgadnąć na podstawie czytanego przez lektora (nauczyciela) fragmentu książki, kto jest bohaterem czytanego tekstu. Propozycje lektur zostały zgłoszone   przez uczniów. Rozwiązaniem konkursu będzie uzupełnienie krzyżówki. Liczy się poprawność odpowiedzi  i czas wykonania zadania.

organizatorki: Sylwia Błażejewska, Beata Walczak, Beata Rogalska

Dzień otwarty 25 marca 2023 r. (sobota) w godz. 9:30 -13:30

Harmonogram: Ważne! Serdecznie zapraszamy !!!

WYNIKI WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Na podstawie protokołu z wyborów Przewodniczącego Samorządu Szkolnego z dnia 21 marca 2023 r. Dyrektor Szkoły wraz z Komisją Wyborczą informuje o wynikach: Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego ZSLiT1 zostałKornel Tyszkiewicz, uczeń klasy 4ptb. Kornel Tyszkiewicz był jednym kandydatem otrzymał 271 głosów za ( 64,4%) 150 głosów przeciw ( 35,56% ) Frekwencja wyborcza wynosiła 44,6 %.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Zuzanna Sutton uczennica klasy 1LD wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo”. Recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej ” Miłość szczęśliwa” w języku angielskim w przekładzie Stanisława Barańczaka. Celem konkursu jest propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych.

Game Jam – głosowanie publiczności

Przez 72 godziny 10 zespołów 3 osobowych walczyło z wyzwaniem zaprojektowania gry grywalne o tematyce fantastyka. Uczestnictwo w Game Jamie to świetny sposób na rozwijanie umiejętności programowania i projektowania gier, a także na zdobycie doświadczenia w pracy w zespole. Zapraszamy do grania w gry które powstały jak również do oceny publiczności, Wy też możecie głosować […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content