Dzień dawcy – podsumowanie

DNIU DAWCY

w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA

16 osób zarejestrowało się

jako potencjalni dawcy szpiku i komórek macierzystych.

W ten sposób baza potencjalnych dawców fundacji DKMS powiększyła się o kolejne osoby

z Wiśniowej (jest już nas w sumie 66!) , a im więcej osób zarejestrowanych, tym większa szansa dla chorych na wygraną w walce o to, co najcenniejsze – o życie.

W imieniu Pacjentów, Ich Rodzin, Fundacji DKMS Polska oraz własnym wyrażam ogromne  podziękowanie wszystkim zgłoszonym osobom za chęć wsparcia misji walki z nowotworami krwi. Dziękuję także Wolontariatowi Szkolnemu, który zaangażował się w organizację całego przedsięwzięcia oraz  wszystkim osobom, które z różnych powodów nie zarejestrowały się, ale rozumieją, popierają i w inny sposób propagują dawstwo szpiku i komórek macierzystych jako wyraz solidarności z osobami potrzebującymi pomocy w walce z nowotworami krwi.

Aleksandra Szemet

Dzień otwarty 25 marca 2023 r. (sobota) w godz. 9:30 -13:30

Harmonogram: Ważne! Serdecznie zapraszamy !!!

WYNIKI WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Na podstawie protokołu z wyborów Przewodniczącego Samorządu Szkolnego z dnia 21 marca 2023 r. Dyrektor Szkoły wraz z Komisją Wyborczą informuje o wynikach: Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego ZSLiT1 zostałKornel Tyszkiewicz, uczeń klasy 4ptb. Kornel Tyszkiewicz był jednym kandydatem otrzymał 271 głosów za ( 64,4%) 150 głosów przeciw ( 35,56% ) Frekwencja wyborcza wynosiła 44,6 %.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Zuzanna Sutton uczennica klasy 1LD wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo”. Recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej ” Miłość szczęśliwa” w języku angielskim w przekładzie Stanisława Barańczaka. Celem konkursu jest propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych.

Game Jam – głosowanie publiczności

Przez 72 godziny 10 zespołów 3 osobowych walczyło z wyzwaniem zaprojektowania gry grywalne o tematyce fantastyka. Uczestnictwo w Game Jamie to świetny sposób na rozwijanie umiejętności programowania i projektowania gier, a także na zdobycie doświadczenia w pracy w zespole. Zapraszamy do grania w gry które powstały jak również do oceny publiczności, Wy też możecie głosować […]

Polaris