Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Wizyta nauczycieli z IES Politecnico Las Palmas w Polsce

W ostatnim czasie gościliśmy w szkole 6-osobową delegację nauczycieli z IES Politecnico Las Palmas. Wizyta odbyła się w ramach projektu Erasmus+ „Narrowing distances” – job shadowing.
Podczas spotkania z p. dyrektorem Sławomirem Kasprzakiem, dyrektor IES Politecnico – p. Jose Agustin Suarez Vega oraz hiszpańska koordynatorka projektu – p. Elisabeth Clares Espinosa wyrazili chęć nawiązania stałej współpracy i podpisania Porozumienia o Partnerstwie pomiędzy naszą szkołą a Politechniką w Las Palmas.


Nauczyciele z Las Palmas mieli okazję obserwować pracę naszych nauczycieli w trakcie lekcji, porozmawiać z nauczycielami oraz uczestniczyć w szkoleniu z zakresu projektowania układów sterowania opartych na Arduino. Byli pod ogromnym wrażeniem wyposażenia pracowni zawodowych, sprawnego zarządzania szkołą oraz poziomu zaawansowania językowego naszych uczniów. Mieliśmy szansę podzielić się spostrzeżeniami na temat szkolnictwa zawodowego i porównać systemy edukacji w Polsce i w Hiszpanii. Była to kontynuacja naszej współpracy i wymiany doświadczeń, ponieważ w latach 2015-2016 kilku naszych nauczycieli gościło w IES Politecnico w Las Palmas.

W czwartek 27 kwietnia, nauczyciele z IES Politecnico oraz p. Alicja Karczmarczyk i p. Karolina Dołomisiewicz z ramienia naszej szkoły, odbyli wycieczkę do TVP S.A. Zobaczyliśmy studia nagraniowe, muzeum TVP oraz usłyszeliśmy ciekawostki i anegdoty o pracy w telewizji. Był to bardzo owocnie spędzony czas. Dokładnie w tym czasie stażyści studiujący realizację dźwięku i obrazu w  IES Politecnico, odbywali praktyki zawodowe w TVP. W trakcie tych praktyk nabyli wiele nowych, bardzo cennych umiejętności i kompetencji.

W piątek 28 kwietnia delegacja zagraniczna razem z p. Alicją Karczmarczyk oraz p. Krzysztofem Dołomisiewiczem gościła w Warszawskich Zakładach Farmaceutycznych Polfa S.A. Jednym z kierunków oferowanych uczniom na IES Politecnico jest technik chemik, zatem ta wizyta również była skorelowana z przedmiotem zainteresowań naszych gości. Już dawno nie byliśmy na tak starannie i profesjonalnie przygotowanej wizycie w firmie! Nasi goście mieli zapewnionego przewodnika w języku obcym, mogli zobaczyć kilka działów produkcyjnych – Dział Inżynierii Procesowej, Dział Ampułkarni, Dział Kropli oraz wysłuchać prezentacji nt. zakładu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim pracownikom Polfy S.A. za otwartość i wielką pomoc w zorganizowaniu pobytu dla naszych gości.

Ostatnim akcentem wizyty nauczycieli z Politechniki z Las Palmas w Polsce była wspólna kolacja w restauracji Bazyliszek na Rynku Starego Miasta. Mieliśmy okazję zaprezentować polskie dania i porozmawiać o planach na przyszłość. Później były już tylko pożegnania. Wizyta naszych gości dobiegła końca.

Na koniec pragniemy podziękować również wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy tak wspaniale ją reprezentowali. Byliście żywym przykładem wysokiego poziomu nauczania i wizytówką ZSLiT nr 1. Szczególne słowa uznania należą się Martinowi Znidericzowi z klasy 4tm3 oraz Norbertowi Jaworskiemu z klasy 2 ta, którzy pełnili rolę przewodników po szkole.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content