Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Wizyta stażystów z Las Palmas w Polsce

W dniach: 17.04.2017 do 09.05.2017 mieliśmy zaszczyt gościć 12 praktykantów ze szkół partnerskich w Las Palmas: IES Feria del Atlantico oraz IES Politecnico Las Palmas. Uczniowie przyjechali w ramach projektów unijnych Erasmus+: „Narrowing distances” oraz „Success without borders II”.

Nasi goście uczą się i studiują na kierunkach:

  • technik instalacji telekomunikacyjnych,
  • technik administracji
  • technik obróbki dźwięku i obrazu.

Wszyscy uczniowie odbywali 120-godzinny staż zawodowy u pracodawców. Oprócz pracy, mieli okazję poznać nasz kraj i tradycje. W niedzielę 7 maja wybrali się na całodniową wycieczkę do Krakowa, razem z opiekunem z Polski, p. Moniką Sierańską. W czasie wolnym zwiedzali też Warszawę. Niektórzy wybrali się w weekend majowy do Gdańska. W poniedziałek 8 maja odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnalna, podczas której uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w projekcie oraz zrelacjonowali swój pobyt w Polsce i wrażenia ze stażu.


Korzystając z okazji, chcielibyśmy serdecznie podziękować pracodawcom, którzy zgodzili się na przyjęcie stażystów – Bez Państwa zaangażowania i dobrej woli, wymiany partnerskie między naszymi szkołami nie byłyby możliwe!

Oto firmy, w których Hiszpanie odbywali praktyki zawodowe:

  • TVP S. A. – technik obróbki dźwięku i obrazu: Sara Martin i Juan Luisa Ondo
  • TOBZAMER S. C. – technik administracji: Brahim Jalil El Buhari Embarec i Saray Rodríguez Cardona
  • PASSWORD  – technik instalacji telekomunikacyjnych: Reginaldo Sippi Sanchez i Agoney Diaz Gonzalez
  • AXUS KOMPUTER – technik instalacji telekomunikacyjnych: Lautaro Barta Tabanera i Julian Oviedo Quinchia
  •  MECHATRONIK  – technik instalacji telekomunikacyjnych: Jordi Rivero i Gabriel Macias
  • ALSTOR S. J. – technik instalacji telekomunikacyjnych: Adrian Guzman Montesdeoca i Bernabe Gallego Cruz

Uczniowie hiszpańscy byli zachwyceni atmosferą panującą w miejscu pracy, życzliwością i otwartością. Wiedza i przyjaźnie, jakie dzięki Państwu nawiązali, na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. Dwójka stażystów z kierunku technik administracji, nadal odbywa praktyki – będą gościć w Polsce aż do 23 czerwca.

Dziękujemy też uczniom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w przyjęcie gości, w szczególności pragniemy podziękować: Miłoszowi Kramkowi oraz Karolowi Szcześniakowi z klasy 2tc, którzy w swoim wolnym czasie służyli swoją wiedzą oraz znajomością języka angielskiego. Chłopaki, zawsze można na Was liczyć – Dziękujemy!!!

WorldSkills Poland – sukcesy naszych uczniów w preeliminacjach do konkursu!

Już 2 czerwca odbędzie się w Lublinie największy konkurs nowych technologii w Polsce. Eliminacje odbędą się w pięciu konkurencjach: Robotyka mobilna Przemysł 4.0 Mechatronika Chmura obliczeniowa Cyberbezpieczeństwo Zwycięzcy eliminacji będą reprezentować Polskę w konkursie WorldSkills 2022 w Szanghaju. Obecnie odbywają się preeliminacje na czerwcowe zawody. Nasz szkoła zgłosiła kandydatów we wszystkich pięciu konkurencjach. Już mamy […]

Stypendium Mazovia – dotyczy klas 2, 3, 4 oraz absolwentów roku szkl.2019/2020

Sprawozdanie końcowe z realizacji IPRZU  za okres od 1 września 2019 r. do 30 czerwca 2020 r. – wygenerowane z systemu poprzez stronę www, zweryfikowane i zatwierdzone przez pracownika MSCDN, należy przesłać w wersji elektronicznej (pdf) na adres mazovia@tm1.edu.pl Termin wysyłania do 12 maja 2021, w temacie maila wpisując imię nazwisko ucznia oraz nazwisko opiekuna. […]

ODBIÓR ŚWIADECTW I DYPLOMÓW Z KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH

Wydawanie świadectw i dyplomów po egzaminach z kwalifikacji zawodowych w sesji zimowej 2021 r., odbywać się będą według poniższych terminów i wytycznych. w każdy dzień roboczy – po umówieniu dokładnego terminu odbioru (agnieszka.gwardiak@tm1.edu.pl) – odbiór wyłącznie ŚWIDECTWA POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE ZAWODOWE. Z tej możliwości odbioru dokumentu, prosimy korzystać wyłącznie w sytuacji koniecznej. 28.05.2021 r. – ta […]

Mawilux
ATMSolutions
CISCO
Novell
ECDL - European Computer Driving Licence
Akademia Astor
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Skip to content