Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Wyniki etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu „Potyczki Młodych Adminów”

W minioną sobotę – 27 maja odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu

„POTYCZKI MŁODYCH ADMINÓW”

Organizatorami konkursy byli: ZSLiT nr 1 w Warszawie, On-Line Education, Zespół Szkół nr 1 w Kołobrzegu, Cisco Polska oraz Suse Polska. Patronat honorowy nad konkursem przejął Prezydent m. st. Warszawy.  Konkurs był połączeniem rywalizacji uczniów w dwóch kategoriach równolegle:

 1. Konfiguracja i administrowanie linuksowymi serwerowymi systemami operacyjnymi – w etapie finałowym konkursu spotkali się pasjonaci systemów linuksowych, którzy rozwiązywali zadania praktyczne w zespołach 2-osobowych. Do zawodów finałowych zakwalifikowało się 11 szkół z różnych regionów Polski.
 2. Konfiguracja i administrowanie sieciami komputerowymi Cisco CCENT – w tym konkursie spotkali się uczniowie polskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali najlepsze wyniki rankingowe w międzynarodowym konkursie „NetRiders Competitions CCENT” w regionie: Europa i kraje Federacji Rosyjskiej, aby sprawdzić swoje umiejętności praktyczne z zakresu objętego programem Cisco CCNA Routing & Switching. Program ten jest realizowany w Akademiach Lokalnych Cisco w wielu polskich szkołach. Uczestnicy startowali w konkursie indywidualnie.

A oto wyniki konkursu:

Konfiguracja i administrowanie linuksowymi serwerowymi systemami operacyjnymi:

 • I miejsce: 
  Błażej Orzechowski, Oskar Grudziński – Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych, Sczecin
  Bartosz Rudnicki, Przemysław Kłódka – Technikum Informatyczne SCI, Szczecin (*)
 • II miejsce:
  Adam Żmuda, Daniel Pławiak – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, ul. Wiśniowa 56, Warszawa
 • III miejsce:
  Michał Malka, Sebastian Komuda – Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, Mińsk Mazowiecki
 • IV miejsce:
  Dominik Toton, Sebastian Toton – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach
 • V miejsce:
  Jakub Półgęsek, Jakub Szeląg – Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych im. gen. Zajączka, Warszawa
 • VI miejsce:
  Michele Le Bichan, Maciej Jędrasik – XIV Liceum Ogólnokształcace im. S. Staszica, Warszawa
 • VII miejsce:
  Michał Jakubek, Krzysztof Słomski – I Liceum Ogólnokształcące, Jasło
 • VIII miejsce: 
  Dawid Małysa, Ryszard Borzych – Zespół Szkół Łączności, Kraków
 • IX miejsce:
  Jan Śmiałkowski, Jakub Trefon – Zespół Szkół nr 1 w Piekarach śląskich
 • X miejsce:
  Marcinn Wach, Mateusz Przybyła, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych COGITO, Siemianowice Śląskie

Konfiguracja i administrowanie sieciami komputerowymi Cisco CCENT:

 • I miejsce:
  Adam Żmuda – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych, ul. Wiśniowa 56, Warszawa
 • II miejsce:
  Dominik Toton – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach, ul. Mickiewicza 13, Ropczyce
 • III miejsce (2 równorzędne nagrody):
  Arkadiusz Jabłoński – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ul. Ignacego Lisa 2, Dębica
  Daniel Pławiak – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1, ul. Wiśniowa 56, Warszawa
 • IV miejsce:
  Mateusz Adamczyk – Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych, ul. Chorzowska 5, Gliwice
 • V miejsce: 
  Bartosz Rudnicki – Technikum Informatyczne SCI, ul. Mazowiecka 13, Szczecin
 • VI miejsce:
  Artur Czernia – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ul. Ignacego Lisa 2, Dębica
 • VII miejsce:
  Aleksander Mickiewicz – Zespół Szkół nr 1, Śląskie Zakłady Naukowe, ul. Sokolska 26, Katowice
 • VIII miejsce:
  Miłosz Jakubczyk – III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi, ul. Narutowicza 53, Inowrocław
 • IX miejsce: 
  Przemysław Kłódka – Szczecińskie Collegium Informatyczne, ul. Mazowiecka 13, Szczecin

Komunikat:

(*) – zespół uczniów z Technikum Informatycznego SCI ze Szczecina zgłosił odwołanie od wyników. Praca uczniów została ponownie przeanalizowana i odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść uczniów (na etapie sprawdzania pracy nie uwzględniono punktów za część zadania z powodu braku hasła).


Galeria zdjęć:

 

Wybory na Przewodniczącego SU na Wiśniowej

Ogłaszamy, że od jutra, 23 lutego, rusza akcja dotycząca wyboru nowego Przewodniczącego/Przewodniczącej naszego samorządu. Poniżej publikujemy harmonogram wyborów. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się w formie elektronicznej do opiekunki SU Anety Maciejczyk na adres: aneta.maciejczyk@tm1.edu.pl Harmonogram wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ZSLiT nr 1 na rok szkolny 2024/2025 Tura I: 23.02.2024 – ogłoszenie wyborów, początek naboru […]

Jesteś uczniem naszej szkoły? Zatrzymaj się i przeczytaj. To ważne informacje dla Ciebie

Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Czym są Standardy? Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem to zbiór zasad, które stawiają ochronę osoby małoletniej w centrum działań i wartości szkoły, tym samym pomagają tworzyć bezpieczne, wolne od przemocy i przyjazne środowisko. W naszej szkole, pełnoletni uczniowie mają takie samo […]

Do wzięcia indeksy na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w Konkursie Mechatroniki, Automatyki i Robotyki PW (MAiR). Konkurs nasz skierowany jest do uczniów lubiących rozwiązywać problemy techniczne, umiejących myśleć nieszablonowo i potrafiących szybko przyswajać wiedzę. Czyli dla przyszłych Mechatroników. Uczestnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę (link) rodziców/opiekunów prawnych na udział w Konkursie. Harmonogram konkursu: I etap: tryb […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content