Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Informatyka – EXCEL – zad. 1

 

 1. Komórki A1:A12 wypełnij nazwami miesięcy: styczeń..grudzień przez przeciągnięcie.
 2. Komórki B1:B12 wypełnić następującą regułą: do pierwszej komórki wpisz wartość równą 12,5, a każdą następną zwiększ za pomocą formuły  o 4,75.
 3. Na lewo od kolumny A dodaj nową kolumnę i wypełnij 12 wierszy tej kolumny automatycznym numerowaniem.
 4. Komórki D1:D12 wypełnij funkcją liniową y=0,75x+2,25 jeżeli x zmienia się jak w kolumnie 1.
 5. Komórki E1:E12 wypełnij pierwiastkiem kwadratowym z liczby w odpowiadającej kolumnie C.
 6. Zmień w komórce C1 znak wartości na przeciwny zobaczyć, co się stało i dlaczego? Cofnąć tą operację.
 7. W komórkach F1:F12 policzy sumy liczb z odpowiadających kolumn D i E.
 8. W komórce H14 oblicz sumy kolumn C i F i ustaw format komórki dla tej liczby, jako naukowy z 6-cioma miejscami dziesiętnymi.
 9. Sprawdź wykonaną tabelę czy wygląda dokładnie tak samo jak na załączniku 1.
 10. Narysuj wykres liniowy ze znacznikami danych dla serii danych z kolumn C i F wyglądający dokładnie tak jak w załączniku 1, po naniesieniu na wykresie w polu tekstowym swojego nazwiska i imienia.
 11. Na podstawie danych z całej tabeli zrób wykres wyglądający jak w załączniku 2, po naniesieniu na wykresie w polu tekstowym swojego nazwiska i imienia i określeniu dla krzywej c1, dodając linie trendu, współczynników modelu potęgowego oraz wartość R-kwadrat.

Dzień otwarty 25 marca 2023 r. (sobota) w godz. 9:30 -13:30

Harmonogram: Ważne! Serdecznie zapraszamy !!!

WYNIKI WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Na podstawie protokołu z wyborów Przewodniczącego Samorządu Szkolnego z dnia 21 marca 2023 r. Dyrektor Szkoły wraz z Komisją Wyborczą informuje o wynikach: Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego ZSLiT1 zostałKornel Tyszkiewicz, uczeń klasy 4ptb. Kornel Tyszkiewicz był jednym kandydatem otrzymał 271 głosów za ( 64,4%) 150 głosów przeciw ( 35,56% ) Frekwencja wyborcza wynosiła 44,6 %.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Zuzanna Sutton uczennica klasy 1LD wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo”. Recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej ” Miłość szczęśliwa” w języku angielskim w przekładzie Stanisława Barańczaka. Celem konkursu jest propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych.

Game Jam – głosowanie publiczności

Przez 72 godziny 10 zespołów 3 osobowych walczyło z wyzwaniem zaprojektowania gry grywalne o tematyce fantastyka. Uczestnictwo w Game Jamie to świetny sposób na rozwijanie umiejętności programowania i projektowania gier, a także na zdobycie doświadczenia w pracy w zespole. Zapraszamy do grania w gry które powstały jak również do oceny publiczności, Wy też możecie głosować […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content