Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

WYNIKI KONKURSÓW PRZEPROWADZONYCH W RAMACH OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

KONKURS WIEDŹMIŃSKI

W tegorocznej edycji –drugiej z kolei- wzięło udział 24 uczestników: 23 uczniów i pani Joanna Kamola-Okońska. Wszyscy wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy, a pytania, przygotowane przez absolwenta naszej szkoły i zmodyfikowane przez Piotra Janusa z kl. 1 TM2, były trudne i bardzo szczegółowe. Większość zawodników wykonała poprawnie  co najmniej 50% zadań. Zwyciężczynią została Amelia Mądra z kl. 1 TA, która uzyskała 65 punktów na 81 możliwych i nieznacznie wyprzedziła Jakuba Matysiaka z kl. 1 TB (62/81p.).

KONKURS  „KSIĄŻKA I FILM”

W tym konkursie, składającym się z trzech zadań: rozpoznania scen filmowych, rozpoznania tytułów i autorów fragmentów książek, czytanych przez dyrekcję i nauczycieli naszej szkoły oraz połączenie tytułów, odpowiadających sobie filmów i książek, wzięły udział dwuosobowe reprezentacje dziesięciu klas. Wyboru filmów na podstawie propozycji zgłoszonych wcześniej przez łączników i przygotowania krótkiej prezentacji  scen podjęli się Paulina Ciborowska z kl.3TM1 i Rafał Krakowiak z kl. 3 TM2, a opracowania karty odpowiedzi Mikołaj Mazurowski z kl.3TM1(karta z prawidłowymi odpowiedziami poniżej) Zwyciężyli reprezentanci klasy 3 LA:  Daniel Racinowski i Mateusz Siwczuk, którzy uzyskali 19 punktów na 20 możliwych i wyprzedzili zespół z kl. 3 TA  w składzie Radosław Stępień i Mikołaj Pater tylko o jeden punkt.

Rozwiązania

Wszystkim uczestnikom, organizatorom i osobom wspomagającym obchody święta, w tym naszym lektorom, a także Jankowi Gawliście za przygotowanie i rozwieszenie w szkole cytatów na temat biblioteki, serdecznie dziękujemy.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy ich do biblioteki w celu ustalenia tytułów książek, jakie otrzymają w nagrodę.

O terminie uroczystego wręczenia nagród poinformujemy w osobnym komunikacie.

Koordynatorki święta Sylwia Błażejewska i Beata Walczak

LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół średnich LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW pod hasłem Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Uczestnicy formułują literackie wypowiedzi, składające się maksymalnie ze 160 znaków (ze spacjami) w formie złotej myśli, aforyzmu, wiersza, rady, sentencji, przestrogi. Treść literackich SMS-ów […]

WYNIKI REKRUTACJI NA STAŻ ZAGRANICZNY MALTA/WŁOCHY/FINLANDIA

Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się na staż zagraniczny w Finlandii, we Włoszech i na Malcie – kwiecień/maj 2022. Miło nam poinformować, że zakończyła się rekrutacja na staż zagraniczny w ramach projektu Erasmus+ o numerze 2020-1-PL01-KA116-079334 pt.: “ Praktyki zagraniczne dobrym startem w dorosłość”. Wyniki przedstawiają się następująco: L.P. NAZWISKO I IMIĘ KLASA ZAWÓD PUNKTY KRAJ […]

Sukces Technikum Mechatronicznego nr 1 !

12 stycznia 2022r Kapituła Rankingu Perspektywy ogłosiła najlepsze licea i technika w województwach i Polsce. Z radością informujemy, że Technikum Mechatroniczne nr 1 uplasowało się na 2 miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2022 ! Podczas Gali XXIV Rankingu Liceów i Techników 2022 nasze technikum zdobyło również: 1 miejsce w Rankingu Mazowieckich Techników 2022 2 miejsce w Rankingu Maturalnym […]

ATMSolutions
CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Skip to content