Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

WYNIKI KONKURSÓW PRZEPROWADZONYCH W RAMACH OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

KONKURS WIEDŹMIŃSKI

W tegorocznej edycji –drugiej z kolei- wzięło udział 24 uczestników: 23 uczniów i pani Joanna Kamola-Okońska. Wszyscy wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy, a pytania, przygotowane przez absolwenta naszej szkoły i zmodyfikowane przez Piotra Janusa z kl. 1 TM2, były trudne i bardzo szczegółowe. Większość zawodników wykonała poprawnie  co najmniej 50% zadań. Zwyciężczynią została Amelia Mądra z kl. 1 TA, która uzyskała 65 punktów na 81 możliwych i nieznacznie wyprzedziła Jakuba Matysiaka z kl. 1 TB (62/81p.).

KONKURS  „KSIĄŻKA I FILM”

W tym konkursie, składającym się z trzech zadań: rozpoznania scen filmowych, rozpoznania tytułów i autorów fragmentów książek, czytanych przez dyrekcję i nauczycieli naszej szkoły oraz połączenie tytułów, odpowiadających sobie filmów i książek, wzięły udział dwuosobowe reprezentacje dziesięciu klas. Wyboru filmów na podstawie propozycji zgłoszonych wcześniej przez łączników i przygotowania krótkiej prezentacji  scen podjęli się Paulina Ciborowska z kl.3TM1 i Rafał Krakowiak z kl. 3 TM2, a opracowania karty odpowiedzi Mikołaj Mazurowski z kl.3TM1(karta z prawidłowymi odpowiedziami poniżej) Zwyciężyli reprezentanci klasy 3 LA:  Daniel Racinowski i Mateusz Siwczuk, którzy uzyskali 19 punktów na 20 możliwych i wyprzedzili zespół z kl. 3 TA  w składzie Radosław Stępień i Mikołaj Pater tylko o jeden punkt.

Rozwiązania

Wszystkim uczestnikom, organizatorom i osobom wspomagającym obchody święta, w tym naszym lektorom, a także Jankowi Gawliście za przygotowanie i rozwieszenie w szkole cytatów na temat biblioteki, serdecznie dziękujemy.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy ich do biblioteki w celu ustalenia tytułów książek, jakie otrzymają w nagrodę.

O terminie uroczystego wręczenia nagród poinformujemy w osobnym komunikacie.

Koordynatorki święta Sylwia Błażejewska i Beata Walczak

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content