Projekt #KOMÓRKOMANIA wraca na Wiśniową

UWAGA! Projekt #KOMÓRKOMANIA wraca na Wiśniową 🙂

Tylko dla pełnoletnich.

Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni ale tych, które nosi się w swoim ciele.

Czy wiesz, że…co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę.

Jeśli chcesz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych, przyjdź w czwartek (12 kwietnia) na 5 godzinie lekcyjnej na spotkanie informacyjne do sali 211, a w piątek (13 kwietnia) będziesz mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca na stanowiskach rejestracyjnych na parterze szkoły (przy fortepianie).

Powtarzamy akcję, która w każdym roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Już ponad 100 osób z naszej szkoły zarejestrowało się i figuruje w bazie potencjalnych dawców fundacji DKMS Polska.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Liczy się każda sosoba.

Pamiętaj! Jako Dawca komórek macierzystych dajesz choremu najcenniejszy dar – szansę by żyć.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

Aleksandra Szemet i Szkolny Wolontariat.