Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Europejski konkurs Astro Pi

ESA Education, we współpracy z Fundacją Raspberry Pi, ogłosza rozpoczęcie europejskiego konkursu Astro Pi na 2018/2019. Uczniowie mają okazję do prowadzenia badań naukowych w kosmosie, pisząc programy komputerowe działające na Astro Pi’s – specjalnych komputerach Raspberry Pi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Kosmonauta ESA Alexander Gerst i astronauta CSA David Saint-Jacques są ambasadorami Challenge. Będą towarzyszyć naszym Astro Pi w ISS i nadzorować programy uczestników, podczas gdy te będą pobierać i gromadzić dane naukowe. Planowane są dwie misje Astro Pi Challenge: Mission Zero i Mission Space Lab.
Wystarczy utworzyć zespół 2 lub więcej osobowy i złożyć podanie w misji kosmicznej Laboratorium Astro Pi Challenge, przesyłając swój eksperyment do końca października.Twoim wyzwaniem jest zaprojektowanie i zakodowanie eksperymentu za pomocą czujników środowiskowych i kamer komputerów Astro Pi, zwanych Ed i Izzy, na pokładzie ISS. Mission Space Lab daje szansę na przeprowadzenie eksperymentu naukowego na ISS. Możesz wybrać jeden z dwóch tematów eksperymentu: Życie w kosmosie i Życie na Ziemi .
Więcej tutaj…. kliknij

Wybory na Przewodniczącego SU na Wiśniowej

Ogłaszamy, że od jutra, 23 lutego, rusza akcja dotycząca wyboru nowego Przewodniczącego/Przewodniczącej naszego samorządu. Poniżej publikujemy harmonogram wyborów. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się w formie elektronicznej do opiekunki SU Anety Maciejczyk na adres: aneta.maciejczyk@tm1.edu.pl Harmonogram wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ZSLiT nr 1 na rok szkolny 2024/2025 Tura I: 23.02.2024 – ogłoszenie wyborów, początek naboru […]

Jesteś uczniem naszej szkoły? Zatrzymaj się i przeczytaj. To ważne informacje dla Ciebie

Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Czym są Standardy? Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem to zbiór zasad, które stawiają ochronę osoby małoletniej w centrum działań i wartości szkoły, tym samym pomagają tworzyć bezpieczne, wolne od przemocy i przyjazne środowisko. W naszej szkole, pełnoletni uczniowie mają takie samo […]

Do wzięcia indeksy na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w Konkursie Mechatroniki, Automatyki i Robotyki PW (MAiR). Konkurs nasz skierowany jest do uczniów lubiących rozwiązywać problemy techniczne, umiejących myśleć nieszablonowo i potrafiących szybko przyswajać wiedzę. Czyli dla przyszłych Mechatroników. Uczestnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę (link) rodziców/opiekunów prawnych na udział w Konkursie. Harmonogram konkursu: I etap: tryb […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content