Ogólnopolski konkurs z zakresu cyberbezpieczeństwa

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie:

KNOCKOUT RANSOMWARE WITH CISCO

Ransomware to złośliwe oprogramowanie, które szyfruje informacje na pojedynczych urządzeniach, a nawet w całej sieci. Blokada jest zdejmowana dopiero wówczas, gdy użytkownik zapłaci okup za odzyskanie plików. Czasami, nawet jeśli okup zostanie zapłacony, pliki nie są odszyfrowywane.

Ransomware szybko stało się jednym z najbardziej dochodowych typów złośliwego oprogramowania. Cyberprzestępcy zarabiają miliardy dolarów rocznie, a skala zagrożenia gwałtownie rośnie.

A czy Ty jesteś przygotowany na atak?

Zasady konkursu:

1. Zgłoszenie 3-osobowego zespołu do instruktora Cisco (P. M. Polak, P. Daniel Dąber, P. Ewa Rułan, P. B. Osińska, P. A. Karczmarczyk) najpóźniej do dnia 5 listopada 2018.
  2. Realizacja kursu „Introduction to Cybersecurity” i kursu „Cybersecurity Essentials” na platformie Cisco Networking Academy do dnia 20 listopada 2018 r.
  3. Przygotowanie charakterystyki wybranego złośliwego oprogramowania typu Ransomware (zasada działania, skutki ataku, przykładowe ataki zakończone sukcesem) w formie prezentacji – do dnia 19 listopada 2018 r.
  4. Przygotowanie planu wdrożenia rozwiązań firmy Cisco dla swojej szkolnej infrastruktury, który zapewni ochronę przed atakami Ransomware w dowolnej formie (prezentacja, pdf, word) do dnia 19 listopada 2018 r.
  5. Wybór najlepszych opracowań i zgłoszenie do II etapu konkursu najlepszego 3-osobowego zespołu reprezentującego szkołę do dnia 20 listopada 2018 r.
  6. Ocena opracowań przez firmę Cisco i zaproszenie 3 najlepszych zespołów w Polsce do finału konkursu – do dnia 21 grudnia 2018 r.
  7. FINAŁ KONKURSU – w siedzibie firmy Cisco Polska w dniu 10 stycznia 2019 r.

Nagrody:

1. Dyplomy i Nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Cisco
  2. Warsztaty w Cisco Global Support Center w Krakowie dla 25 uczniów swojej szkoły w roku szkolnym 2019/20
  3. Zestawy sprzętu sieciowego Cisco dla Akademii Cisco w szkole.

Materiały edukacyjne:

• Roczny raport Cisco o cyberbezpieczeństwie: cs.co/9006DCTOk