Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

XLV Olimpiada Wiedzy technicznej

W dniu 19 października 2017r. o godzinie 10:35 w sali 211 odbędzie się etap szkolny XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej. Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w tych zawodach proszeni są o zgłaszanie się do P. Zbigniewa Niedbała – pokój 100 (zapisy trwają do 8 października). Mile widziani uczniowie klas trzecich i czwartych.

Olimpiada rozgrywana jest w dwóch grupach tematycznych:

  • Mechaniczno-budowlanej
  • Elektryczno-elektronicznej

 

TERMINY I WYMAGANIA:

 

Ø ZAWODY I STOPNIA – SZKOLNE 19 października 2018 r.

Do rozwiązania: zestaw testów i zadań

 

Ø ZAWODY II STOPNIA – OKRĘGOWE 8 stycznia 2019 r.

Do rozwiązania: zadanie z optymalizacji lub zastosowania informatyki w technice

i dwa zadania tematyczne

 

Ø ZAWODY III STOPNIA – CENTRALNE 12 – 14 kwietnia 2019 r.

Do rozwiązania: problem techniczny i dwa spośród trzech zadań tematycznych

 

 

UPRAWNIENIA I NAGRODY LAUREATÓW:

 

Ø Dyplom oraz Zaświadczenie Laureata i Finalisty OWT

Ø Zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Wykaz zawodów, w których te uprawnienia obowiązują publikuje Centralna Komisja

Egzaminacyjna

Ø Prawo ubiegania się o przyjęcie bez egzaminów wstępnych na określone

kierunki zgodne z uchwałami Senatów wyższych uczelni technicznych

Ø Nagrody rzeczowe

Ø Wyróżnienie otrzymuje również nauczyciel – opiekun Laureata OWT

 

 

 

ORGANIZATOREM XLIII OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ JEST FEDERACJA STOWARZYSZEŃ NAUKOWO-TECHNICZNYCH NACZELNA ORGANIZACJA TECHNICZNA

 

Regulamin OWT

Wybory na Przewodniczącego SU na Wiśniowej

Ogłaszamy, że od jutra, 23 lutego, rusza akcja dotycząca wyboru nowego Przewodniczącego/Przewodniczącej naszego samorządu. Poniżej publikujemy harmonogram wyborów. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się w formie elektronicznej do opiekunki SU Anety Maciejczyk na adres: aneta.maciejczyk@tm1.edu.pl Harmonogram wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ZSLiT nr 1 na rok szkolny 2024/2025 Tura I: 23.02.2024 – ogłoszenie wyborów, początek naboru […]

Jesteś uczniem naszej szkoły? Zatrzymaj się i przeczytaj. To ważne informacje dla Ciebie

Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Czym są Standardy? Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem to zbiór zasad, które stawiają ochronę osoby małoletniej w centrum działań i wartości szkoły, tym samym pomagają tworzyć bezpieczne, wolne od przemocy i przyjazne środowisko. W naszej szkole, pełnoletni uczniowie mają takie samo […]

Do wzięcia indeksy na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w Konkursie Mechatroniki, Automatyki i Robotyki PW (MAiR). Konkurs nasz skierowany jest do uczniów lubiących rozwiązywać problemy techniczne, umiejących myśleć nieszablonowo i potrafiących szybko przyswajać wiedzę. Czyli dla przyszłych Mechatroników. Uczestnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę (link) rodziców/opiekunów prawnych na udział w Konkursie. Harmonogram konkursu: I etap: tryb […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content