Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Porozumienia z Toyotą Motor Poland, Bosch Rexroth Sp. z o.o., Dr Johannes Heidenhain GmbH podpisane !!!!

W poniedziałek, 25 lutego br., w obecności m. in. Pani Wiceprezydent m. st. Warszawy Renaty Kaznowskiej i Burmistrza Dzielnicy Mokotów Rafała Miastowskiego, dyrektor naszej szkoły podpisał porozumienie z trzema firmami specjalizującymi się w nowych technologiach:

  • koncernem Toyota Motor Poland – światowym liderem w instalacji silników hybrydowych w ekologicznych pojazdach;
  • firmą Dr Johannes Heidenhain GmbH, która projektuje i produkuje urządzenia pomiarowe i numeryczne;
  • Bosch Rexroth Sp. z o.o. wiodącym specjalistą w zakresie napędów i sterowań.

Dzięki nawiązanej współpracy, wkrótce pojawią się w naszej szkole nowe specjalizacje: napędy hydrauliki siłowej, sterowanie numeryczne i hybrydowe silniki. Ponadto, firmy zapewnią młodzieży i nauczycielom dodatkowe szkolenia i materiały dydaktyczne, a wybrani uczniowie odbędą praktyki zawodowe m.in. w autoryzowanych stacjach dilerskich i będą pracować przy liniach produkcyjnych. Pod koniec kształcenia potwierdzą swoje umiejętności certyfikatem. Szkoła otrzyma także nowy sprzęt na doposażenie pracowni dydaktycznych. Dzięki podpisaniu porozumień nasi uczniowie będą mogli zdobyć wiedzę praktyczną, która przekracza podstawę programową.

Zachęcamy do przeczytania artykułu o uroczystości podpisania porozumień w naszej szkole, opublikowanego na stronie internetowej Urzędu m.st. Warszawy:

http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/pewna-przysz-o-dla-uczni-w-z-mechatronika

Autor treści: Marzena Sienkiewicz

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content