Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

List nauczycieli i pracowników niepedagogicznych do rodziców

Drodzy Rodzice !

W szkołach i placówkach od 8 kwietnia br. zaplanowane jest rozpoczęcie strajków. Nasza szkoła również zadeklarowała w nim udział. Tak drastyczna forma protestu, jaką jest strajk, jest efektem bezsilności wobec działań władz oświatowych. Od trzech lat próbujemy rozmawiać o pogarszającej się sytuacji w oświacie oraz bardzo niskich zarobkach nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Zdecydowaliśmy się na ten protest nie tylko po to, żeby walczyć o wyższe płace, ale o godność zawodu nauczycielskiego. Protestować będziemy przeciwko chaosowi w szkołach i zbyt niskim nakładom na oświatę. Nie będzie dobrej edukacji bez dobrych, godnie opłacanych nauczycieli.

Protestujemy, bo zależy nam na dobrej edukacji. Protestujemy, gdyż nadal pragniemy uczyć Państwa dzieci, a jednocześnie móc utrzymać nasze rodziny. Zdajemy sobie sprawę, że protest może się wiązać z niedogodnościami dla Państwa i Państwa dzieci, prosimy jednak o wyrozumiałość. W dniach strajku nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, jeżeli jednak młodzież przyjdzie do szkoły, dyrektor zobowiązany jest do zapewnienia jej opieki.

Nauczyciele i pracownicy
niepedagogiczni biorący udział w strajku

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

W dniu 24 czerwca 2022 roku na boisku szkolnym o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego dla klas I – III. Wcześniej, bo o godz. 8.45 uczniowie proszeni są o przybycie do sal na spotkania z Wychowawcami wg. wykazu zamieszczonego poniżej:

Sprawdzian do klasy dwujęzycznej

24 czerwca o godzinie 13:00 odbędzie się sprawdzian z języka angielskiego dla kandydatów do klasy 1ta dwujęzycznej, którzy z ważnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w terminie pierwszym. Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej z dokumentem potwierdzającym tożsamość (np. legitymacja szkolna).

Program stypendialny ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo

Informujemy o programie stypendialnym ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo. Jest to to inicjatywa Fundacji GrECo i GrECo Polska, mająca na celu wspieranie rozwoju młodych talentów.O stypendia w wysokości 3.500 zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w miejscowości liczącej do 30.000 mieszkańców na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego lub […]

Prezentacja jak trwać w postanowieniach?

W czwartek o 11:00 robię ponownie (już roku temu robiłem) warsztat/prezentacje o trwaniu w postanowieniach wychodzenia z uzależnień – w skrócie, jak skutecznie robić to co się chce zrobić, a nie zawsze tracić zasoby na nieprzyjemne, bezużyteczne, a nawet destrukcyjne aktywności. Każdy z nas pewnie miał momenty w stylu, że np. nie mogliśmy się oderwać […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content