Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Charytatywny Bieg Erasmus+

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam uczniów, nauczycieli i pracowników ZSLiT nr 1 do wzięcia udziału w charytatywnym Biegu Erasmusa+, który odbędzie się 28 września w Warszawie.

To wydarzenie, które łączy w sobie sportową rywalizację i wymiar edukacyjny. Zaplanowaliśmy spotkania ze społecznością Erasmusa+, między innymi wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności. Z kolei w Mobilnym Centrum Edukacyjnym będzie można odkryć wciągający świat technologii edukacyjnych!

Dystans Biegu Erasmusa+ to olimpijskie 10 km, czyli 25 okrążeń pokonywanych w 4-osobowych sztafetach na stadionie lekkoatletycznym warszawskiego AWF-u. Każda drużyna samodzielnie decyduje, ile okrążeń i w jakiej kolejności przebiegnie każdy biegacz i biegaczka. Start pierwszej z dwóch serii biegu odbędzie się o godz. 15. W biegu głównym mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 16 lat. Ci, którzy mają od 14 do 15 lat, muszą biec w drużynie ze swoim opiekunem prawnym. Przygotowaliśmy także biegi dla najmłodszych – na różnych dystansach, w różnych kategoriach wiekowych. Każdy mały biegacz zostanie na mecie nagrodzony medalem!

Opłata za bieg wynosi 180 zł dla drużyny, czyli 45 zł od osoby. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na wsparcie podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. W pakietach startowych biegacze znajdą zestaw wysokiej jakości odzieży technicznej – koszulkę, rękawki i opaskę.

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz współfinansowane przez Europejski Korpus Solidarności, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Serdecznie pozdrawiam,

Karolina Ludwikowska

Biuro Promocji – Krajowe Biuro Eurodesk Polska

Strona biegu: www.erasmusplus.org.pl/bieg/

Link do rejestracji: https://zapisy.sts-timing.pl/533/

Strona wydarzenia na profilu Facebook: https://www.facebook.com/events/408071086687271/

Matura próbna 30 listopada – 4 grudnia

Harmonogram pracy klas maturalnych w tygodniu 30 listopada – 4 grudnia:

Weź udział w bezpłatnym kursie: „Intel AI4Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży.”

Program Intel® AI For Youth (Artificial Intelligence for Youth) jest programem skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych.Jego celem jest przygotowanie młodzieży na nadejście rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją.Program stanowi wyjątkową okazję dla młodych ludzi ze wszystkich środowisk do uzyskania wszechstronnego zrozumienia zarówno teorii, jak i praktyki dotyczącej sztucznej inteligencji (AI). Informacja o możliwości wzięcia udziału została […]

Ostateczne wyniki rekrutacji na praktyki zagraniczne w ramach Erasmus+

Miło nam poinformować, że na praktyki zagraniczne w ramach projektu Erasmus+ “Praktyki zagraniczne dobrym startem w dorosłość” o numerze 2020-1-PL01-KA116-079334 zakwalifikowały się następujące osoby: Technik mechatronik: 1 Tkaczyk Krzysztof 3tm2 mechatronik 100 Włochy 2 Wróblewski Jakub 3tm2 mechatronik 95 Malta 3 Moskalenko Illia 3tm2 mechatronik 83 Włochy 4 Zawiślak Karolina 3tm1 mechatronik 82 Malta 5 […]

Uczestnicy konkursu Pix Challenge 2020

Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w konkursie programistycznym Pix Challenge.Uczniom, którzy zgłosili udział lub chcieliby przystąpić do konkursu przypominamy, że po pobraniu darmowej aplikacji powinni dołączyć do grupy podając odpowiedni kod. Trwają eliminacje, a termin zgłoszeń i oddawania zadań upływa w dniu 29 listopada 2020. Proszę zgłaszać się drogą mailową na adres ewa.rulan@tm1.edu.pl. […]

Mawilux
ATMSolutions
CISCO
Novell
ECDL - European Computer Driving Licence
Akademia Astor
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Skip to content