Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Charytatywny Bieg Erasmus+

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam uczniów, nauczycieli i pracowników ZSLiT nr 1 do wzięcia udziału w charytatywnym Biegu Erasmusa+, który odbędzie się 28 września w Warszawie.

To wydarzenie, które łączy w sobie sportową rywalizację i wymiar edukacyjny. Zaplanowaliśmy spotkania ze społecznością Erasmusa+, między innymi wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności. Z kolei w Mobilnym Centrum Edukacyjnym będzie można odkryć wciągający świat technologii edukacyjnych!

Dystans Biegu Erasmusa+ to olimpijskie 10 km, czyli 25 okrążeń pokonywanych w 4-osobowych sztafetach na stadionie lekkoatletycznym warszawskiego AWF-u. Każda drużyna samodzielnie decyduje, ile okrążeń i w jakiej kolejności przebiegnie każdy biegacz i biegaczka. Start pierwszej z dwóch serii biegu odbędzie się o godz. 15. W biegu głównym mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 16 lat. Ci, którzy mają od 14 do 15 lat, muszą biec w drużynie ze swoim opiekunem prawnym. Przygotowaliśmy także biegi dla najmłodszych – na różnych dystansach, w różnych kategoriach wiekowych. Każdy mały biegacz zostanie na mecie nagrodzony medalem!

Opłata za bieg wynosi 180 zł dla drużyny, czyli 45 zł od osoby. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na wsparcie podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. W pakietach startowych biegacze znajdą zestaw wysokiej jakości odzieży technicznej – koszulkę, rękawki i opaskę.

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz współfinansowane przez Europejski Korpus Solidarności, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Serdecznie pozdrawiam,

Karolina Ludwikowska

Biuro Promocji – Krajowe Biuro Eurodesk Polska

Strona biegu: www.erasmusplus.org.pl/bieg/

Link do rejestracji: https://zapisy.sts-timing.pl/533/

Strona wydarzenia na profilu Facebook: https://www.facebook.com/events/408071086687271/

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content