Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Kreatywna młodzież – zaproszenie do udziału w programie

Rozpoczynamy kolejną edycję programu Kreatywna młodzież.
Program realizowany jest przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, a współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Podobnie jak w ubiegłym roku, program ma formę konkursu na młodzieżowe innowacje. Pomysły innowacji mogą dotyczyć dowolnej dziedziny życia; mogą być związane z profilem szkoły lub dotyczyć pozaszkolnych zainteresowań uczniów. Grupom młodzieży uczestniczącym w konkursie zapewnione zostanie wsparcie merytoryczne oraz środki finansowe na przygotowanie prototypów. Autorzy najlepszych projektów innowacji otrzymają nagrody finansowe.

Pomysły innowacji można już zgłaszać przez formularz dostępny na stronie:
http://www.pcyf.org.pl/programy/realizowane/kreatywna-mlodziez/innowacje-techniczne


Pragniemy również zaprosić młodzież do skorzystania z dwóch form działań inspirujących:

  • Pierwsza z nich to warsztat SmartCity, który odbędzie się 29 października 2019 r. w Centrum Zielna (ul. Zielna 37). Rozpoczęcie o godz. 11.00 (zapewniamy poczęstunek). Warsztat poprowadzi Bartosz Sokoliński, Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu, który zajmuje się m.in. zarządzaniem, kreowaniem wizji, rozwojem innowacji oraz szkoleniami kreatywnymi.
  • Druga forma to warsztaty inspirujące prowadzone przez studentów warszawskich szkół wyższych. Warsztat byłby realizowany w Państwa szkole, w dogodnym terminie ustalonym indywidualnie z przedstawicielem ze strony studentów. Studenci podzieliliby się tym, jak powstają innowacyjne pomysły na uczelniach i zachęcaliby młodzież, by poszukiwała nowych rozwiązań w rożnych dziedzinach życia. Zachęcamy do tego, by zgłosić „zapotrzebowanie” na taki warsztat lub warsztaty. W odpowiedzi otrzymacie Państwo kontakt do studenta w celu indywidualnego ustalenia terminu.

Aby wziąć udział w warsztacie SmartCity i warsztatach inspiracyjnych należy do 18 października 2019 r. zgłosić się do p.Daniela Daber sala 412


Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie  kolejność zgłoszeń.

Projekt Edukacji Finansowej ELEKTRONICZNA BANKOWOŚĆ

WEBINARIA 3 moduły warsztatowe realizowane przez ekspertów: bankowców, pracowników IT oraz specjalistów z branży  Cyberbezpieczeństwo  8 LUTY 13.30 Partnerzy merytoryczni: Warszawski Instytut Bankowości oraz Allegro  ZAPISY LINK Blockchain, rynki kryptowalut, social lending   15 LUTY 13.30 Partnerzy merytoryczni: Binance i Sky Rocket Trade  ZAPISY  Link BigData, AI, ochrona danych osobowych 22 LUTY 13.30 Partnerzy merytoryczni: Bank […]

Kondolencje dla Pana Zbigniewa Niedbały

Wyrazy szczerego współczucia, żalu i słowa otuchy z powodu śmierci Mamy, Panu Zbigniewowi Niedbale składa Społeczność Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1.

Kolejny sukces WIŚNIOWEJ: 3. zespoły uczniowskie z ZSLiT Nr 1, otrzymało rekomendację do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory 2021.

Organizatorem Festiwalu E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.  W tym roku, w dniu 20. stycznia, Szkolny Festiwal E(x)plory odbył się w XL Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Warszawie.  Z satysfakcją informujemy, że ze zgłoszonych 25 projektów, z 5 szkół do konkursu, jury przyznało 5 akredytacji.   Z  WIŚNIOWEJ do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory, zakwalifikowały się […]

SZKOLNY KONKURS NA OPOWIADANIE

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu na Opowiadanie. Zasady uczestnictwa: uczeń może zgłosić do konkursu tylko jedno opowiadanie; temat opowiadania – dowolny; długość do 4 stron (w wyjątkowych przypadkach do 6 stron); czcionka 12, interlinia 1,5; Termin oddawania prac: 19 lutego 2021 r. Prace należy przesłać na adres: marta.osinska@tm1.edu.pl ZAPRASZAMY!!!

Mawilux
ATMSolutions
CISCO
Novell
ECDL - European Computer Driving Licence
Akademia Astor
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Skip to content