Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Praktyka zawodowa dla klas trzecich i praca w Cisco Polska dla absolwentów technikum z Wiśniowej :)

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczeń klasy czwartej naszego technikum informatycznego – Michał Siewiera z dniem 1 lipca 2019 r. dołączył do zespołu inżynierów polskiego oddziału firmy Cisco w Krakowie.

GRATULACJE MICHAŁ!!!

To WIELKI SUKCES, że w tak młodym wieku zostałeś doceniony w gronie specjalistów Cisco!!!

A oto opinia, jaką otrzymaliśmy od koordynatora praktyk zawodowych w firmie Cisco Polska – Pana Sławomira Daleszyńskiego:


„Z przyjemnością chciałbym poinformować, że jeden z Państwa uczniów, pomyślnie przeszedł rozmowę kwalifikacyjną i został zatrudniony w Cisco Kraków na staż na profesjonalnym stanowisku Network Engineer. Michał odbył także miesięczne praktyki w Cisco w maju tego roku, gdzie wykazał się bardzo dobrymi wynikami oraz dojrzałością do objęcia poważniejszej roli inżyniera. Z dniem 1 lipca Michał dołączył do wysoce wyspecjalizowanego zespołu SD-WAN. Praca w Cisco to bardzo duże wyróżnienie zwłaszcza dla osoby w wieku 19 lat – w tym roku udało się to jedynie trzem uczniom z 15 osobowej grupy praktykantów ze wszystkich szkół.”


Michał od samego początku pobytu w szkole zdradzał duży talent i zamiłowanie do technologii sieciowych. Z ogromnym zaangażowaniem realizował program Cisco CCNA R&S. Bardzo szybko okazało się, że dla Michała i dwóch Jego kolegów z grupy tempo pracy było zbyt wolne – wszystkie zadania praktyczne z zakresu sem. 1 i 2 realizowali z łatwością, prosili o dodatkowe zadania, aż w końcu indywidualnie zrealizowali dużą część programu z zakresu sem. 3 i 4. Michał swoją pracowitością, zapałem i determinacją zarażał kolegów – praca w tej grupie była prawdziwą przyjemnością.

A oto co o swojej „Drodze do Cisco” mówi sam Michał:

Mam na imię Michał i jestem aktualnie uczniem czwartej klasy na profilu informatycznym w naszym technikum. W maju w tym roku wraz z moimi dwoma przyjaciółmi: Patrykiem i Filipem dostaliśmy wymarzoną szansę na odbycie praktyk w oddziale firmy Cisco w Krakowie. Była to dopiero druga edycja programu, więc do końca nie byliśmy pewni jak będą one wyglądały. Nie zawiedliśmy się jednak i praktyki w tej firmie okazały się być strzałem w dziesiątkę. Dostaliśmy okazję zdobycia wiedzy na temat technologii firmy, dowiedzieliśmy się jak wygląda praca w ogromnej, światowej korporacji. Atmosfera panująca w firmie sprawiała, że z radością przychodziliśmy do pracy. Poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi i zdobyliśmy nowych przyjaciół, nie tylko wśród innych uczestników praktyk, ale również wśród wykładowców oraz innych pracowników. Doświadczenie tam zdobyte na pewno przyda nam się w przyszłości, a praktyki odbyte w firmie znanej na całym świecie wpisane w nasze CV pomoże nam znaleźć dobrą pracę. W Cisco spodobało mi się na tyle, że spróbowałem swoich sił w procesie rekrutacji na staż letni dotychczas zarezerwowany wyłącznie dla studentów. Udało mi się, czym spełniłem swoje marzenia. Lato spędziłem w pracy, ale nie żałuję. Ilość doświadczenia jakie udało mi się w tym czasie zdobyć przerosła moje oczekiwania. Wykorzystałem daną mi szanse na udowodnienie, że tak młodzi ludzie nie odstają zarówno wiedzą jak i dojrzałością od studentów.
Jeżeli interesujesz się zagadnieniami związanymi z technologiami sieciowymi to moim zdaniem powinieneś zainteresować się praktykami w Cisco Kraków a nie będziesz żałował/a!!!

Michał wraz z kolegami z klasy zobowiązał się, że w najbliższym czasie złoży wizytę w klasach drugich w ramach zajęć z Cisco aby podzielić się swoimi doświadczeniami i opowiedzieć o swojej „Drodze do Cisco”.

Galeria zdjęć z warsztatów Cisco w Krakowie, które odbyły się 24.05.2019 r:

Przy tej okazji przypominamy, że w dniu 11.10.2019 r. w sali 211 o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 3 technikum informatycznego z przedstawicielem firmy Cisco z Krakowa w sprawie praktyk zawodowych.

Pragniemy też podziękować firmie Cisco Polska za owocną współpracę, a na ręce Pana Sławka Daleszyńskiego z Krakowa składamy podziękowanie za warsztaty oraz kolejną edycję praktyk zawodowych dla naszych uczniów. Jesteśmy wdzięczni za ogromne zaangażowanie oraz wspieranie naszych uczniów w nabywaniu i doskonaleniu umiejętności zawodowych.

autor: Alicja Karczmarczyk
Instruktor Cisco w Akademii Lokalnej Cisco
w ZSLiT nr 1 w Warszawie

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content