Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Praktyka zawodowa dla klas trzecich i praca w Cisco Polska dla absolwentów technikum z Wiśniowej :)

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczeń klasy czwartej naszego technikum informatycznego – Michał Siewiera z dniem 1 lipca 2019 r. dołączył do zespołu inżynierów polskiego oddziału firmy Cisco w Krakowie.

GRATULACJE MICHAŁ!!!

To WIELKI SUKCES, że w tak młodym wieku zostałeś doceniony w gronie specjalistów Cisco!!!

A oto opinia, jaką otrzymaliśmy od koordynatora praktyk zawodowych w firmie Cisco Polska – Pana Sławomira Daleszyńskiego:


„Z przyjemnością chciałbym poinformować, że jeden z Państwa uczniów, pomyślnie przeszedł rozmowę kwalifikacyjną i został zatrudniony w Cisco Kraków na staż na profesjonalnym stanowisku Network Engineer. Michał odbył także miesięczne praktyki w Cisco w maju tego roku, gdzie wykazał się bardzo dobrymi wynikami oraz dojrzałością do objęcia poważniejszej roli inżyniera. Z dniem 1 lipca Michał dołączył do wysoce wyspecjalizowanego zespołu SD-WAN. Praca w Cisco to bardzo duże wyróżnienie zwłaszcza dla osoby w wieku 19 lat – w tym roku udało się to jedynie trzem uczniom z 15 osobowej grupy praktykantów ze wszystkich szkół.”


Michał od samego początku pobytu w szkole zdradzał duży talent i zamiłowanie do technologii sieciowych. Z ogromnym zaangażowaniem realizował program Cisco CCNA R&S. Bardzo szybko okazało się, że dla Michała i dwóch Jego kolegów z grupy tempo pracy było zbyt wolne – wszystkie zadania praktyczne z zakresu sem. 1 i 2 realizowali z łatwością, prosili o dodatkowe zadania, aż w końcu indywidualnie zrealizowali dużą część programu z zakresu sem. 3 i 4. Michał swoją pracowitością, zapałem i determinacją zarażał kolegów – praca w tej grupie była prawdziwą przyjemnością.

A oto co o swojej „Drodze do Cisco” mówi sam Michał:

Mam na imię Michał i jestem aktualnie uczniem czwartej klasy na profilu informatycznym w naszym technikum. W maju w tym roku wraz z moimi dwoma przyjaciółmi: Patrykiem i Filipem dostaliśmy wymarzoną szansę na odbycie praktyk w oddziale firmy Cisco w Krakowie. Była to dopiero druga edycja programu, więc do końca nie byliśmy pewni jak będą one wyglądały. Nie zawiedliśmy się jednak i praktyki w tej firmie okazały się być strzałem w dziesiątkę. Dostaliśmy okazję zdobycia wiedzy na temat technologii firmy, dowiedzieliśmy się jak wygląda praca w ogromnej, światowej korporacji. Atmosfera panująca w firmie sprawiała, że z radością przychodziliśmy do pracy. Poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi i zdobyliśmy nowych przyjaciół, nie tylko wśród innych uczestników praktyk, ale również wśród wykładowców oraz innych pracowników. Doświadczenie tam zdobyte na pewno przyda nam się w przyszłości, a praktyki odbyte w firmie znanej na całym świecie wpisane w nasze CV pomoże nam znaleźć dobrą pracę. W Cisco spodobało mi się na tyle, że spróbowałem swoich sił w procesie rekrutacji na staż letni dotychczas zarezerwowany wyłącznie dla studentów. Udało mi się, czym spełniłem swoje marzenia. Lato spędziłem w pracy, ale nie żałuję. Ilość doświadczenia jakie udało mi się w tym czasie zdobyć przerosła moje oczekiwania. Wykorzystałem daną mi szanse na udowodnienie, że tak młodzi ludzie nie odstają zarówno wiedzą jak i dojrzałością od studentów.
Jeżeli interesujesz się zagadnieniami związanymi z technologiami sieciowymi to moim zdaniem powinieneś zainteresować się praktykami w Cisco Kraków a nie będziesz żałował/a!!!

Michał wraz z kolegami z klasy zobowiązał się, że w najbliższym czasie złoży wizytę w klasach drugich w ramach zajęć z Cisco aby podzielić się swoimi doświadczeniami i opowiedzieć o swojej „Drodze do Cisco”.

Galeria zdjęć z warsztatów Cisco w Krakowie, które odbyły się 24.05.2019 r:

Przy tej okazji przypominamy, że w dniu 11.10.2019 r. w sali 211 o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 3 technikum informatycznego z przedstawicielem firmy Cisco z Krakowa w sprawie praktyk zawodowych.

Pragniemy też podziękować firmie Cisco Polska za owocną współpracę, a na ręce Pana Sławka Daleszyńskiego z Krakowa składamy podziękowanie za warsztaty oraz kolejną edycję praktyk zawodowych dla naszych uczniów. Jesteśmy wdzięczni za ogromne zaangażowanie oraz wspieranie naszych uczniów w nabywaniu i doskonaleniu umiejętności zawodowych.

autor: Alicja Karczmarczyk
Instruktor Cisco w Akademii Lokalnej Cisco
w ZSLiT nr 1 w Warszawie

Matura próbna 30 listopada – 4 grudnia

Harmonogram pracy klas maturalnych w tygodniu 30 listopada – 4 grudnia:

Weź udział w bezpłatnym kursie: „Intel AI4Youth – sztuczna inteligencja dla młodzieży.”

Program Intel® AI For Youth (Artificial Intelligence for Youth) jest programem skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych.Jego celem jest przygotowanie młodzieży na nadejście rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją.Program stanowi wyjątkową okazję dla młodych ludzi ze wszystkich środowisk do uzyskania wszechstronnego zrozumienia zarówno teorii, jak i praktyki dotyczącej sztucznej inteligencji (AI). Informacja o możliwości wzięcia udziału została […]

Ostateczne wyniki rekrutacji na praktyki zagraniczne w ramach Erasmus+

Miło nam poinformować, że na praktyki zagraniczne w ramach projektu Erasmus+ “Praktyki zagraniczne dobrym startem w dorosłość” o numerze 2020-1-PL01-KA116-079334 zakwalifikowały się następujące osoby: Technik mechatronik: 1 Tkaczyk Krzysztof 3tm2 mechatronik 100 Włochy 2 Wróblewski Jakub 3tm2 mechatronik 95 Malta 3 Moskalenko Illia 3tm2 mechatronik 83 Włochy 4 Zawiślak Karolina 3tm1 mechatronik 82 Malta 5 […]

Uczestnicy konkursu Pix Challenge 2020

Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w konkursie programistycznym Pix Challenge.Uczniom, którzy zgłosili udział lub chcieliby przystąpić do konkursu przypominamy, że po pobraniu darmowej aplikacji powinni dołączyć do grupy podając odpowiedni kod. Trwają eliminacje, a termin zgłoszeń i oddawania zadań upływa w dniu 29 listopada 2020. Proszę zgłaszać się drogą mailową na adres ewa.rulan@tm1.edu.pl. […]

Mawilux
ATMSolutions
CISCO
Novell
ECDL - European Computer Driving Licence
Akademia Astor
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Skip to content