Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

ELEKTRON

W piątek 13 grudnia na 4 godzinie lekcyjnej w sali 406 odbędą się szkolne eliminacje do ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON. Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej organizuje już XII edycję tego konkursu.

ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki.

Konkurs ELEKTRON jest konkursem dwuetapowym.


W etapie pierwszym odbywają się eliminacje szkolne, w którym uczniowie rozwiązują test wyboru w formie papierowej. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.


Etapem drugim jest finał na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.
Przykładowe zadania z ubiegłych edycji konkursu znajdują się na stronie organizatora. http://wemif.pwr.edu.pl/o-wydziale/konkurs-elektron

Konkurs ELEKTRON / Wydział Elektroniki Mikrosystemów i FotonikiZ przyjemnością informujemy, że w obecnym roku szkolnym (2019/2020) Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych XII edycję ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON.. ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, a w …wemif.pwr.edu.pl

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i sprawdzenia swojej wiedzy w tegorocznej edycji konkursu ELEKTRON. Na zwycięzców, jak zwykle, czekają atrakcyjne nagrody!  

Informacji udzielają Beata Ostrowska i Jerzy Szyszko.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content