Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Cisco CTE Summer Camp – wyniki rekrutacji

Krakowski oddział CISCO Poland już po raz trzeci przeprowadził wśród uczniów techników nabór na praktyki zawodowe. W poniedziałek 13.01.2020 otrzymaliśmy niezwykle miłą wiadomość od p. Sławomira Daleszyńskiego, lidera programu Cisco CTE Summer Camp, że aż 7 uczniów naszej szkoły przeszło pomyślnie proces rekrutacji i już 4 maja 2020 zaczną swoją przygodę w Krakowie! Jest to ogromny sukces ponieważ o 16 miejsc walczyli uczniowie z całej Polski. A oto nazwiska zakwalifikowanych uczniów:

Maja Anna Krzanowska

Anna Gąska

Anna Samsel

Aleksander Mogiła

Maciej Sieradz

Olgierd Wiercioch

Jakub Jan Marchut

Po zakończeniu praktyk, wybrani uczniowie będą mieli również możliwość odbyć płatny staż wakacyjny.

Program praktyk obejmuje następujące zagadnienia:

  • Kurs technologii Routing&Switching
  • Kurs technologii Collaboration
  • Cisco Insights
  • Kurs technologii Security
  • Kurs technologii Wireless
  • Kurs technologii Data Center

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji Cisco CTE Summer Camp nasi uczniowie wywalczyli 3 miejsca. Tak praktyki w Cisco Kraków wspomina jeden z nich:

Mam na imię Michał i jestem aktualnie uczniem czwartej klasy na profilu informatycznym w naszym technikum. W maju w tym roku wraz z moimi dwoma przyjaciółmi: Patrykiem i Filipem dostaliśmy wymarzoną szansę na odbycie praktyk w oddziale firmy Cisco w Krakowie. Była to dopiero druga edycja programu, więc do końca nie byliśmy pewni jak będą one wyglądały. Nie zawiedliśmy się jednak i praktyki w tej firmie okazały się być strzałem w dziesiątkę. Dostaliśmy okazję zdobycia wiedzy na temat technologii firmy, dowiedzieliśmy się jak wygląda praca w ogromnej, światowej korporacji. Atmosfera panująca w firmie sprawiała, że z radością przychodziliśmy do pracy. Poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi i zdobyliśmy nowych przyjaciół, nie tylko wśród innych uczestników praktyk, ale również wśród wykładowców oraz innych pracowników. Doświadczenie tam zdobyte na pewno przyda nam się w przyszłości, a praktyki odbyte w firmie znanej na całym świecie wpisane w nasze CV pomoże nam znaleźć dobrą pracę. W Cisco spodobało mi się na tyle, że spróbowałem swoich sił w procesie rekrutacji na staż letni dotychczas zarezerwowany wyłącznie dla studentów. Udało mi się, czym spełniłem swoje marzenia. Lato spędziłem w pracy, ale nie żałuję. Ilość doświadczenia jakie udało mi się w tym czasie zdobyć przerosła moje oczekiwania. Wykorzystałem daną mi szanse na udowodnienie, że tak młodzi ludzie nie odstają zarówno wiedzą jak i dojrzałością od studentów.
Jeżeli interesujesz się zagadnieniami związanymi z technologiami sieciowymi to moim zdaniem powinieneś zainteresować się praktykami w Cisco Kraków a nie będziesz żałował/a!!! „

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZAKWALIFIKOWANYM UCZNIOM! Mamy nadzieję, że czas spędzony w Krakowie będzie dla Was tak samo satysfakcjonujący jak dla Waszych starszych kolegów.

Autor treści: Karolina Dołomisiewicz

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content