Zaproszenie – Alice Envisions the Future – Girls in AI Hackathon,

Informacja do umieszczenia na stronie internetowej szkoły

Poznałaś już Alice? Rozwijanie i wdrażanie nowoczesnych technologii to także domena kobiet. Wierzymy, że już młode dziewczęta mogą z sukcesem poznawać i tworzyć projety z zakresu sztucznej inteligencji, dlatego na całym świecie rozwijany jest projekt Alice evisions the future #GirlsinAI.

Zapraszamy na dwudniowy hackathon, podczas którego uczennice szkół ponadpodstawowych będą miały okazję zmierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata, wykorzystując do tego rozwiązania AI i zachowując zasady zrównoważonego rozwoju. To także świetna okazja do poznania inspirujących kobiet ze świata technologii.

Polska edycja wydarzenia odbędzie się już 5-6 marca w Warszawie. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń przez uczennice szkół ponadpodstawowych (licea, technika, szkoły branżowe) do 15 lutego – czekamy na propozycje rozwiązań problemów środowiska.

Wszystkie szczegóły na stronie: https://www.microsoft.com/en-eg/alice-envisions-the-future

Kontakt w razie pytań: edukacja@microsoft.com