Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

#exploryonline: Młody naukowiec w czasie pandemii. Jak pracować nad projektem badawczym w domu?

Drodzy Młodzi Naukowcy i Opiekunowie Naukowi,

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu #exploryonline, które transmitujemy co wtorek o godzinie 19:00 na fanpage’u E(x)plory na Facebooku! Informacje o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/546074146275368/

2.06.2020 – Anna Skierska i Piotr Lazarek, laureaci Konkursu Naukowego E(x)plory

„Młody Naukowiec w czasie pandemii. Jak pracować nad projektem badawczym w domu”

Już jutro porozmawiamy z dwójką laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory: Anią Skierską (laureatka I nagrody w 2019 roku) i Piotrem Lazarkiem (laureat I nagrody w 2018 roku) o tym jak sobie radzą podczas pandemii,  czy i jak udaje im się prowadzić badania naukowe bez dostępu do laboratorium czy profesjonalnego sprzętu. Jak wykorzystują ten czas ?

W następne wtorki czerwca będziemy prowadzić następujące rozmowy:

9.06.2020  – Agnieszka Kudraszow, Szkoła Leśna Puszczyk

“Nauka poszła w las.”

Szkoła leśna Puszczyk, to jedyna szkoła w Polsce, w której nauka odbywa się w lesie. Na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody i natury bez względu na pogodę. Jej twórcy wierzą, że są to najlepsze warunki do rozwoju. Większość dzieci na co dzień zamknięta jest w szkolnych gmaszyskach. Podczas pandemii szkolne budynki zastąpiły domy i mieszkania. Ale przed nami wakacje 🙂 Szansa na nadrobienie miesięcy zamknięcia. Jak je najlepiej wykorzystać? Jak wykorzystać naturalny potencjał przyrody. 

Jak odpoczywać od technologii?

O roli lasu i przyrody w życiu dzieci

Jak wykorzystać czas spędzony na świeżym powietrzu do nabywania nowych umiejętności i wiedzy?

16.06.2020  – Jędrzej Witkowski, Centrum Edukacji Obywatelskiej

“Koniec roku szkolnego w czasach pandemii. Podsumowanie i refleksja na przyszłość”

Centrum Edukacji Obywatelskiej od lat wspiera dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów w funkcjonowaniu w przestrzeni szkolnej. Inspirue, motywuje, pokazuje dobre praktyki. Pomaga się rozwijać adekwatnie do potrzeb pędzącej rzeczywistości. Bardzo aktywnie uczestniczyło w życiu szkoły podczas pandemii. Dzisiaj zapraszamy na małe podsumowanie tego okresu.

Jak ma się szkoła kończąc najdziwniejszy rok w swojej historii?

Czego szkoła nauczyła się podczas pandemii?

Co nas czeka od września? Czy możliwy jest powrót do szkoły w jej starym kształcie?

23.06.2020 – Przemysław Staroń

“Jak zadbać o głowę naszych dzieci podczas nadchodzących wakacji.”

Mamy za sobą cztery miesiące strachu, niepewności i społecznej izolacji. My dorośli, ale też dzieci i młodzież ucząca się. To oni ponieśli ogromny wysiłek samodzielnej nauki z nauczycielami na odległość. Nierzadko w domach gdzie brakowało bezpieczeństwa i wsparcia. Przeciążeni technologiami, brakiem kontaktu z rówieśnikami i znanej, stałej rutyny. Zakończył się najdziwniejszy rok szkolny jaki pamiętamy. Co czeka nas we wrześniu? Tego nie wie nikt…

Jak pomóc uczniom odpocząć podczas wakacji? 

Czego dzieci i młodzież potrzebują po kilku miesiącach izolacji i przesycie technologią?

Jak przygotować się na wrzesień, który nie wiadomo co przyniesie?

Zapraszamy!

Wybory na Przewodniczącego SU na Wiśniowej

Ogłaszamy, że od jutra, 23 lutego, rusza akcja dotycząca wyboru nowego Przewodniczącego/Przewodniczącej naszego samorządu. Poniżej publikujemy harmonogram wyborów. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się w formie elektronicznej do opiekunki SU Anety Maciejczyk na adres: aneta.maciejczyk@tm1.edu.pl Harmonogram wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ZSLiT nr 1 na rok szkolny 2024/2025 Tura I: 23.02.2024 – ogłoszenie wyborów, początek naboru […]

Jesteś uczniem naszej szkoły? Zatrzymaj się i przeczytaj. To ważne informacje dla Ciebie

Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Czym są Standardy? Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem to zbiór zasad, które stawiają ochronę osoby małoletniej w centrum działań i wartości szkoły, tym samym pomagają tworzyć bezpieczne, wolne od przemocy i przyjazne środowisko. W naszej szkole, pełnoletni uczniowie mają takie samo […]

Do wzięcia indeksy na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w Konkursie Mechatroniki, Automatyki i Robotyki PW (MAiR). Konkurs nasz skierowany jest do uczniów lubiących rozwiązywać problemy techniczne, umiejących myśleć nieszablonowo i potrafiących szybko przyswajać wiedzę. Czyli dla przyszłych Mechatroników. Uczestnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę (link) rodziców/opiekunów prawnych na udział w Konkursie. Harmonogram konkursu: I etap: tryb […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content