Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

#exploryonline: Młody naukowiec w czasie pandemii. Jak pracować nad projektem badawczym w domu?

Drodzy Młodzi Naukowcy i Opiekunowie Naukowi,

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu #exploryonline, które transmitujemy co wtorek o godzinie 19:00 na fanpage’u E(x)plory na Facebooku! Informacje o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/546074146275368/

2.06.2020 – Anna Skierska i Piotr Lazarek, laureaci Konkursu Naukowego E(x)plory

„Młody Naukowiec w czasie pandemii. Jak pracować nad projektem badawczym w domu”

Już jutro porozmawiamy z dwójką laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory: Anią Skierską (laureatka I nagrody w 2019 roku) i Piotrem Lazarkiem (laureat I nagrody w 2018 roku) o tym jak sobie radzą podczas pandemii,  czy i jak udaje im się prowadzić badania naukowe bez dostępu do laboratorium czy profesjonalnego sprzętu. Jak wykorzystują ten czas ?

W następne wtorki czerwca będziemy prowadzić następujące rozmowy:

9.06.2020  – Agnieszka Kudraszow, Szkoła Leśna Puszczyk

“Nauka poszła w las.”

Szkoła leśna Puszczyk, to jedyna szkoła w Polsce, w której nauka odbywa się w lesie. Na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody i natury bez względu na pogodę. Jej twórcy wierzą, że są to najlepsze warunki do rozwoju. Większość dzieci na co dzień zamknięta jest w szkolnych gmaszyskach. Podczas pandemii szkolne budynki zastąpiły domy i mieszkania. Ale przed nami wakacje 🙂 Szansa na nadrobienie miesięcy zamknięcia. Jak je najlepiej wykorzystać? Jak wykorzystać naturalny potencjał przyrody. 

Jak odpoczywać od technologii?

O roli lasu i przyrody w życiu dzieci

Jak wykorzystać czas spędzony na świeżym powietrzu do nabywania nowych umiejętności i wiedzy?

16.06.2020  – Jędrzej Witkowski, Centrum Edukacji Obywatelskiej

“Koniec roku szkolnego w czasach pandemii. Podsumowanie i refleksja na przyszłość”

Centrum Edukacji Obywatelskiej od lat wspiera dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów w funkcjonowaniu w przestrzeni szkolnej. Inspirue, motywuje, pokazuje dobre praktyki. Pomaga się rozwijać adekwatnie do potrzeb pędzącej rzeczywistości. Bardzo aktywnie uczestniczyło w życiu szkoły podczas pandemii. Dzisiaj zapraszamy na małe podsumowanie tego okresu.

Jak ma się szkoła kończąc najdziwniejszy rok w swojej historii?

Czego szkoła nauczyła się podczas pandemii?

Co nas czeka od września? Czy możliwy jest powrót do szkoły w jej starym kształcie?

23.06.2020 – Przemysław Staroń

“Jak zadbać o głowę naszych dzieci podczas nadchodzących wakacji.”

Mamy za sobą cztery miesiące strachu, niepewności i społecznej izolacji. My dorośli, ale też dzieci i młodzież ucząca się. To oni ponieśli ogromny wysiłek samodzielnej nauki z nauczycielami na odległość. Nierzadko w domach gdzie brakowało bezpieczeństwa i wsparcia. Przeciążeni technologiami, brakiem kontaktu z rówieśnikami i znanej, stałej rutyny. Zakończył się najdziwniejszy rok szkolny jaki pamiętamy. Co czeka nas we wrześniu? Tego nie wie nikt…

Jak pomóc uczniom odpocząć podczas wakacji? 

Czego dzieci i młodzież potrzebują po kilku miesiącach izolacji i przesycie technologią?

Jak przygotować się na wrzesień, który nie wiadomo co przyniesie?

Zapraszamy!

Dzień otwarty 25 marca 2023 r. (sobota) w godz. 9:30 -13:30

Harmonogram: Ważne! Serdecznie zapraszamy !!!

WYNIKI WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Na podstawie protokołu z wyborów Przewodniczącego Samorządu Szkolnego z dnia 21 marca 2023 r. Dyrektor Szkoły wraz z Komisją Wyborczą informuje o wynikach: Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego ZSLiT1 zostałKornel Tyszkiewicz, uczeń klasy 4ptb. Kornel Tyszkiewicz był jednym kandydatem otrzymał 271 głosów za ( 64,4%) 150 głosów przeciw ( 35,56% ) Frekwencja wyborcza wynosiła 44,6 %.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Zuzanna Sutton uczennica klasy 1LD wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo”. Recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej ” Miłość szczęśliwa” w języku angielskim w przekładzie Stanisława Barańczaka. Celem konkursu jest propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych.

Game Jam – głosowanie publiczności

Przez 72 godziny 10 zespołów 3 osobowych walczyło z wyzwaniem zaprojektowania gry grywalne o tematyce fantastyka. Uczestnictwo w Game Jamie to świetny sposób na rozwijanie umiejętności programowania i projektowania gier, a także na zdobycie doświadczenia w pracy w zespole. Zapraszamy do grania w gry które powstały jak również do oceny publiczności, Wy też możecie głosować […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content