Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w Podzamczu

Dziś rusza pierwszy z Regionalnych Festiwali Naukowych E(x)plory oraz regionalne etapy Konkursu Naukowego E(X)plory, w których Państwa uczniowie biorą udział. Odbywa się on w Podzamczu k. Kielc w formule online.

Zapraszam całą społeczność szkolną do śledzenia i kibicowania oraz do wzięcia udziału w festiwalu. Pozdrawiam serdecznie i

do zobaczenia na stronie explory.pl/2020.

Witamy na internetowym Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory w Podzamczu.

I) PAKIET MATERIAŁOW EDUKACYJNYCH

Poniżej przesyłam dwa linki do pakietów wykładów, warsztatów i pokazów, które mogą Państwo przeprowadzić w dogodnym dla siebie czasie.

Linki będą aktywne co najmniej do 6 października 2020. Prosimy o przekazanie ich wszystkim zgłoszonym uczniom bądź do wspólnego oglądania w gronie klasy i społeczności szkolnej.

Do realizacji niektórych zajęć niezbędne będą materiały – Wykaz niezbędnych materiałów znajdą Państwo w Programie wydarzenia zamieszczonym na stronie explory.pl/2020. Do maila załączamy także formatkę na potrzeby  zajęć konstruktorskich „Hydrauliczne ramię robota z rzeczy, które  znajdziesz w domu” oraz zeszyt ćwiczeń dla uczniów do wykładu „Zawód przyszłości – projektant doświadczeń”, w których ostatnia strona jest instrukcją dla nauczycieli.

Po obejrzeniu wykładów i przeprowadzeniu warsztatów zapraszamy uczniów (13-20 lat) do wzięcia udziału w quizie z nagrodami!. Wszystkie pytania dotyczą zajęć festiwalowych oraz projektów naukowych biorących udział w Konkursie Naukowym E(x)plory. Nagrodami w quizie są tablety!

II) SCENA NA ŻYWO

A dziś, 29.09.2020 zapraszamy do oglądania Festiwalu na żywo poprzez stronę explory.pl/2020

W programie:

9:00 – Uroczystość otwarcia

9:30 – Rozmowy na czasie: „Praca naukowa w czasie pandemii

Uczestnicy: Mariusz Zyngier (Opiekun Naukowy) i Joanna Bagniewska (zoolożka,

popularyzatorka nauki)

10:30 – Gazy Kriogeniczne w akcji – pokaz naukowy przygotowany przez Centrum Edukacji SmartLAB

11:30 – Spotkanie z Szymonem Kanikowskim, laureatem Konkursu Naukowego E(x)plory

Rozmowę prowadzi Justyna Suchecka, dziennikarka

12:30 – Wykład „Fake newsy w czasach koronowirusa i nie tylko – jak je wykrywać i zwalczać

prowadzą Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy największego bloga popularnonaukowego

w Polsce CRAZY NAUKA

13:30 – Rozmowy z uczestnikami Konkursu – prowadzi Maciej Oswald, dziennikarz radiowy

15:00 – Ogłoszenie wyników regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory

III) SPOTKANIA Z UCZESTNIKAMI KONKURSU NAUKOWEGO  E(X)PLORY  na platformie konferencyjnej HOPIN

  • O godz. 12.30  poprzez platformę HOPIN jest możliwość skonsultowania własnego  projektu badawczego  z Laureatem Konkursu Naukowego E(x)plory- Szymonem Kanikowskiego
  • O godz. 13.30 zapraszamy na rozmowę z uczestnikami Konkursu Naukowego E(x)plory

Linki do rozmów i konsultacji  na platformie HOPIN:

W pierwszym kroku należy zarejestrować się stronie: https://hopin.to/sign_in

Po czym  kliknąć w bilet: https://hopin.to/events/regionalny-festiwal-naukowy-e-x-plory-w-podzamczu?code=572bd509-b55a-418c-91be-6cb1bc82ca74

Potem po prawej stronie zaznaczyć FESTIWAL i nacisnąć checkout.

Życzymy dobrej zabawy, wielu wrażeń i emocji w trakcie eksplorowania. A także powodzenia w rozwiązywaniu quizu!

Wybory na Przewodniczącego SU na Wiśniowej

Ogłaszamy, że od jutra, 23 lutego, rusza akcja dotycząca wyboru nowego Przewodniczącego/Przewodniczącej naszego samorządu. Poniżej publikujemy harmonogram wyborów. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się w formie elektronicznej do opiekunki SU Anety Maciejczyk na adres: aneta.maciejczyk@tm1.edu.pl Harmonogram wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ZSLiT nr 1 na rok szkolny 2024/2025 Tura I: 23.02.2024 – ogłoszenie wyborów, początek naboru […]

Jesteś uczniem naszej szkoły? Zatrzymaj się i przeczytaj. To ważne informacje dla Ciebie

Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Czym są Standardy? Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem to zbiór zasad, które stawiają ochronę osoby małoletniej w centrum działań i wartości szkoły, tym samym pomagają tworzyć bezpieczne, wolne od przemocy i przyjazne środowisko. W naszej szkole, pełnoletni uczniowie mają takie samo […]

Do wzięcia indeksy na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w Konkursie Mechatroniki, Automatyki i Robotyki PW (MAiR). Konkurs nasz skierowany jest do uczniów lubiących rozwiązywać problemy techniczne, umiejących myśleć nieszablonowo i potrafiących szybko przyswajać wiedzę. Czyli dla przyszłych Mechatroników. Uczestnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę (link) rodziców/opiekunów prawnych na udział w Konkursie. Harmonogram konkursu: I etap: tryb […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content