Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Sukces odniesiony przez uczniów innowatorów z wiśniowej

MŁODY  INNOWATOR

W dniu 25.09.2020 r. w Warszawskim Domu Technika, odbył  się uroczysty Finał Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł  MŁODEGO  INNOWATORA – EDYCJA XIII.

W Konkursie tym organizowanym przez FSNT – NOT i SPWiR, dwa zespoły – uczniów Technikum Mechatronicznego Nr 1 zdobyły tytuły FINALISTÓW:

.Zespół 1: A. Ciesielski, P. Kanclerz, K. Radzikowski, W. Jabłoński i M. Dąbrowski, uczniowie klasy 4, za rozwiązanie innowacyjne pt.: „MULTIBOARD – wielofunkcyjna deska kuchenna”, opracowane pod opieką mgra inż. M. Bachowskiego;

Zespół 2: D. Wróblewski uczeń klasy 2 i J. Wróblewski uczeń klasy 3, za pracę pt.: „Stanowisko do analizowania techniki działania systemów przeciwpożarowych w warunkach magazynowych. Instrukcja do wykonywania ćwiczeń”, wykonane kierunkiem mgra A. Grudzińskiego. Warto podkreślić, że zespół ten za innowacyjne rozwiązanie  dodatkowo otrzymał  Wyróżnienie FSNT-NOT. Tym bardziej jest to cenne wyróżnienie, gdyż  w bieżącym roku prace zgłoszone na konkurs stanowiły bardzo wysoki poziom i była duża konkurencja

W trakcie uroczystości podsumowania konkursu uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich projektów mediom i udzielenia swoich pierwszych w życiu wywiadów. Finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła się kolejna EDYCJA XIV, konkursu MŁODY  INNOWATOR, który adresowany jest  do uczniów chętnych do rozwijania zdolności twórczych i sprawdzenia się w działalności innowacyjnej.  Przypominamy, że konkurs ten jest realizowany w trzech etapach: – szkolnym,- regionalnym, i – ogólnopolskim. Zapraszamy  do zapoznania się z REGULAMINEM, który zamieszczony jest  na stronie eNOT.

Konkurs odbył się pod patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W uroczystości podsumowującej udział wzięli: Justyna John – z Ministerstwa Edukacji Narodowej; Piotr Zakrzewski – zastępca prezesa Urzędu Patentowego RP; Joanna Podgórska – dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu PGNiG SA.; Anna Rybacka- Dybcio – wiceprezes Wydawnictwa Książek i Czasopism Technicznych SIGMA NOT Sp. z o.o.; Jerzy Rożek, prezes Warszawskiego Domu Technika NOT Sp. z o.o.; prezes FSNT-NOT Ewa Mańkiewicz-Cudny wraz z wiceprezesami: Stefanem Góralczykiem, Kamilem Wójcikiem oraz Michałem Szotą – Prezesem Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów – Współorganizator konkursu.


Sukces odniesiony przez uczniów innowatorów z wiśniowej

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content