Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Kolejny sukces WIŚNIOWEJ: 3. zespoły uczniowskie z ZSLiT Nr 1, otrzymało rekomendację do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory 2021.

Organizatorem Festiwalu E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.  W tym roku, w dniu 20. stycznia, Szkolny Festiwal E(x)plory odbył się w XL Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Warszawie.  Z satysfakcją informujemy, że ze zgłoszonych 25 projektów, z 5 szkół do konkursu, jury przyznało 5 akredytacji.  

Z  WIŚNIOWEJ do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory, zakwalifikowały się 3 projekty:

1. „Opracowanie systemu aktywnej kontroli wektora ciągu silników rakietowych klasy G i H, podczas ich startu  i lotu”. (praca nr 22), Autorzy: Dariusz Wróblewski, Jakub Wróblewski, uczniowie Technikum Mechatronicznego Nr 1;  Opiekun: mgr inż. Kazimierz Okraszewski;

2. „Ręczna Wyrzutnia Elektromagnetyczna”. (praca nr 23), Autor: Mikołaj Tupaj, uczeń Technikum Mechatronicznego Nr 1; Opiekun: mgr inż. Kazimierz Okraszewski;                                                                      

3. „Life Gun”. (praca nr 25), Autorzy: Patryk Górski, Gabriela Rutkiewicz, Natalia Sowa, Marcel Tomczyński, uczniowie LXXX Liceum Ogólnokształcącego im. Leopolda Staffa; Opiekun: mgr inż. Tomasz Pawlak

 W ocenie jury zgłoszone prace wyróżniały się różnorodnością tematów oraz oryginalnością rozwiązań technicznych. Do ciekawych i innowacyjnych projektów należą niżej wymienione projekty zgłoszone przez uczniów Technikum Mechatronicznego Nr 1:

– „Budowa robota wspomagającego samodoskonalenie w zakresie układania kostki Rubika”, (praca nr 24). Autorzy: Stanisław Michalski i Filip Glibowski; Opiekun: mgr Magdalena Polak;

– „Modułowe stanowisko do wykonywania doświadczeń fizycznych, wspomagane komputerowo. Instrukcje do przeprowadzania ćwiczeń”,      (praca nr 21). Autorzy: Adam Ciesielski, Kacper Radzikowski  i Dawid Tarabasz uczeń Technikum Łączności im. prof. J. Groszkowskiego. Opiekunowie: mgr inż. Andrzej Wrona i mgr Anna Piotrowska.

 Naszym uczniom- innowatorom, składamy gratulacje i życzymy naszemu środowisku szkolnemu kolejnych sukcesów, tym bardziej, że w marcu bieżącego roku wymienione zespoły planują powalczyć o wysokie lokaty w Ogólnopolskim Konkursie „Młody Innowator” i „Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości”.

Zdobyte osiągnięcia, nabycie pewnego doświadczenia przez  naszych uczniów – innowatorów biorących udział w Szkolnym Konkursie Młodych Naukowców   E(x)plory 2021, uważamy za dobry początek na drodze, w sięganiu po sukcesy, na kolejnych etapach aktywności w konkursach i olimpiadach dotyczących rozwijania twórczości technicznej; w myśl hasła „od pomysłu do realizacji”.

Opracował: Kazimierz Okraszewski – opiekun Koła Młodego Innowatora w ZSLiT Nr 1.

Wynalazek warszawskich licealistów może pomóc uratować osoby tonące

Wyrzutnia wodna, która może pomóc uratować osoby tonące, to wynalazek, który otrzymał dzisiaj pierwszą nagrodę „Młody innowator”. Konkurs dla uczniów z całej Polski zorganizowała Naczelna Organizacja Techniczna. Sprawdzaliśmy, jak działa to urządzenie zaprojektowane przez warszawskich licealistów. więcej na RMF24: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wynalazek-warszawskich-licealistow-moze-pomoc-uratowac-osoby,nId,5498320#crp_state=1

NOT Młody Innowator

W dniu 22 września2021 w NACZELNEJ ORGANIZACJI TECHNICZNEJ- FEDERACJA STOWARZYSZEŃ NAUKOWO-TECHNICZNYCH odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród dla innowacyjnej młodzieży Jury XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł „Młodego Innowatora 2020/2021” przyznało: I miejsce w kategorii Liceum uczniom: Patrykowi GÓRSKIEMU i Gabrieli RUTKIEWICZ z KL. II za projekt „STWORZENIE PROJEKTU I PROTOTYPU WYRZUTNI RATOWNICZEJ „LIFE GUN”, […]

Jakub Bliźniuk to nasz informatyczny geniusz!

Został  jednym ze zwycięzców konkursu Intel AI4Youth z projektem „Biometria oparta o EKG”. 8 września został zaproszony do siedziby Intel w Gdańsku na spotkanie z CEO Intel Technology USA – Patem Gelsingerem.    Swój prototyp Kuba przedstawił również premierowi Morawieckiemu. Szef Intela zapytał Jakuba o to do jakiej szkoły chodzi. Czyli Ameryka już o nas […]

ATMSolutions
CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Skip to content