Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Ogólnopolski konkurs ,,Normalizacja i ja’’ dla uczniów i nauczycieli

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie ,,Normalizacja i ja’’, którego motywem przewodnim jest: ,,Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)’’. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów i nauczycieli.

Zadania konkursowe

  1. Zadaniem konkursowym dla uczniów w kategorii „Esej” jest napisanie opracowania na temat: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)”.
  2. Zadaniem konkursowym dla uczniów w kategorii „Grafika” jest wykonanie dowolną techniką pracy graficznej na temat: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)”.
  3. Zadaniem konkursowym dla uczniów w kategorii „film” jest nakręcenie krótkiego filmu na temat: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)”.
  4. Zadaniem konkursowym dla nauczycieli jest przygotowanie scenariusza lekcji –na jedną godzinę lekcyjną obejmujący obszar tematyczny konkursu, który może być wykorzystany w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Osoby chcące wziąć udział w konkursie proszone są o zgłaszanie się do Pana Zbigniewa Niedbały: zbigniew.niedbala@tm1.edu.pl lub poprzez Teams.

Załączamy aktywny formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu.

Zgłoszenia i prace konkursowe można przesyłać do 30 kwietnia 2021r.

Więcej informacji o konkursie jest na stronie:

https://wiedza.pkn.pl/web/strefa-edukacji/oswiata-konkursy

Wynalazek warszawskich licealistów może pomóc uratować osoby tonące

Wyrzutnia wodna, która może pomóc uratować osoby tonące, to wynalazek, który otrzymał dzisiaj pierwszą nagrodę „Młody innowator”. Konkurs dla uczniów z całej Polski zorganizowała Naczelna Organizacja Techniczna. Sprawdzaliśmy, jak działa to urządzenie zaprojektowane przez warszawskich licealistów. więcej na RMF24: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wynalazek-warszawskich-licealistow-moze-pomoc-uratowac-osoby,nId,5498320#crp_state=1

NOT Młody Innowator

W dniu 22 września2021 w NACZELNEJ ORGANIZACJI TECHNICZNEJ- FEDERACJA STOWARZYSZEŃ NAUKOWO-TECHNICZNYCH odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród dla innowacyjnej młodzieży Jury XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł „Młodego Innowatora 2020/2021” przyznało: I miejsce w kategorii Liceum uczniom: Patrykowi GÓRSKIEMU i Gabrieli RUTKIEWICZ z KL. II za projekt „STWORZENIE PROJEKTU I PROTOTYPU WYRZUTNI RATOWNICZEJ „LIFE GUN”, […]

Jakub Bliźniuk to nasz informatyczny geniusz!

Został  jednym ze zwycięzców konkursu Intel AI4Youth z projektem „Biometria oparta o EKG”. 8 września został zaproszony do siedziby Intel w Gdańsku na spotkanie z CEO Intel Technology USA – Patem Gelsingerem.    Swój prototyp Kuba przedstawił również premierowi Morawieckiemu. Szef Intela zapytał Jakuba o to do jakiej szkoły chodzi. Czyli Ameryka już o nas […]

ATMSolutions
CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Skip to content