Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

WorldSkills Poland – sukcesy naszych uczniów w preeliminacjach do konkursu!

Już 2 czerwca odbędzie się w Lublinie największy konkurs nowych technologii w Polsce. Eliminacje odbędą się w pięciu konkurencjach:

  • Robotyka mobilna
  • Przemysł 4.0
  • Mechatronika
  • Chmura obliczeniowa
  • Cyberbezpieczeństwo

Zwycięzcy eliminacji będą reprezentować Polskę w konkursie WorldSkills 2022 w Szanghaju.

Obecnie odbywają się preeliminacje na czerwcowe zawody. Nasz szkoła zgłosiła kandydatów we wszystkich pięciu konkurencjach. Już mamy pierwsze sukcesy!

Lista drużyn zakwalifikowanych do eliminacji krajowych WorldSkills Poland Lublin Nowe Technologie w konkurencji Mechatronika:

DRUŻYNA NR 1 (Kamil Kośnik, Stanisław Wielgosz).

DRUŻYNA NR 2 (Milan Wolny, Mateusz Jazgar).

DRUŻYNA NR 3 (Adam Mortka, Michał Rożynek).

Lista drużyn zakwalifikowanych do eliminacji krajowych WorldSkills Poland Lublin Nowe Technologie w konkurencji Cyberbezpieczeństwo:

DRUŻYNA NR 2 (Jakub Bliźniuk, Filip Brzozowski).

DRUŻYNA NR 3 (Jakub Pobuta, Ireneusz Opaliński).

DRUŻYNA NR 4 (Wojciech Śniady, Wojciech Matusiak).

W każdej konkurencji eksperci wyłaniają 3 drużyny, które będą walczyć w Lublinie. W dwóch konkurencjach, w których już znamy wyniki preeliminacji, nasi uczniowie poradzili sobie najlepiej i są zakwalifikowani na I miejscu. Gratulujemy sukcesu i jesteśmy pod wrażeniem Waszej ogromnej wiedzy! Czekamy z niecierpliwością na wyniki kolejnych konkurencji.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-lublin/

Autor treści: Karolina Dołomisiewicz

Wynalazek warszawskich licealistów może pomóc uratować osoby tonące

Wyrzutnia wodna, która może pomóc uratować osoby tonące, to wynalazek, który otrzymał dzisiaj pierwszą nagrodę „Młody innowator”. Konkurs dla uczniów z całej Polski zorganizowała Naczelna Organizacja Techniczna. Sprawdzaliśmy, jak działa to urządzenie zaprojektowane przez warszawskich licealistów. więcej na RMF24: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wynalazek-warszawskich-licealistow-moze-pomoc-uratowac-osoby,nId,5498320#crp_state=1

NOT Młody Innowator

W dniu 22 września2021 w NACZELNEJ ORGANIZACJI TECHNICZNEJ- FEDERACJA STOWARZYSZEŃ NAUKOWO-TECHNICZNYCH odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród dla innowacyjnej młodzieży Jury XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł „Młodego Innowatora 2020/2021” przyznało: I miejsce w kategorii Liceum uczniom: Patrykowi GÓRSKIEMU i Gabrieli RUTKIEWICZ z KL. II za projekt „STWORZENIE PROJEKTU I PROTOTYPU WYRZUTNI RATOWNICZEJ „LIFE GUN”, […]

Jakub Bliźniuk to nasz informatyczny geniusz!

Został  jednym ze zwycięzców konkursu Intel AI4Youth z projektem „Biometria oparta o EKG”. 8 września został zaproszony do siedziby Intel w Gdańsku na spotkanie z CEO Intel Technology USA – Patem Gelsingerem.    Swój prototyp Kuba przedstawił również premierowi Morawieckiemu. Szef Intela zapytał Jakuba o to do jakiej szkoły chodzi. Czyli Ameryka już o nas […]

ATMSolutions
CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Skip to content