Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

WorldSkills Poland – sukcesy naszych uczniów w preeliminacjach do konkursu!

Już 2 czerwca odbędzie się w Lublinie największy konkurs nowych technologii w Polsce. Eliminacje odbędą się w pięciu konkurencjach:

  • Robotyka mobilna
  • Przemysł 4.0
  • Mechatronika
  • Chmura obliczeniowa
  • Cyberbezpieczeństwo

Zwycięzcy eliminacji będą reprezentować Polskę w konkursie WorldSkills 2022 w Szanghaju.

Obecnie odbywają się preeliminacje na czerwcowe zawody. Nasz szkoła zgłosiła kandydatów we wszystkich pięciu konkurencjach. Już mamy pierwsze sukcesy!

Lista drużyn zakwalifikowanych do eliminacji krajowych WorldSkills Poland Lublin Nowe Technologie w konkurencji Mechatronika:

DRUŻYNA NR 1 (Kamil Kośnik, Stanisław Wielgosz).

DRUŻYNA NR 2 (Milan Wolny, Mateusz Jazgar).

DRUŻYNA NR 3 (Adam Mortka, Michał Rożynek).

Lista drużyn zakwalifikowanych do eliminacji krajowych WorldSkills Poland Lublin Nowe Technologie w konkurencji Cyberbezpieczeństwo:

DRUŻYNA NR 2 (Jakub Bliźniuk, Filip Brzozowski).

DRUŻYNA NR 3 (Jakub Pobuta, Ireneusz Opaliński).

DRUŻYNA NR 4 (Wojciech Śniady, Wojciech Matusiak).

W każdej konkurencji eksperci wyłaniają 3 drużyny, które będą walczyć w Lublinie. W dwóch konkurencjach, w których już znamy wyniki preeliminacji, nasi uczniowie poradzili sobie najlepiej i są zakwalifikowani na I miejscu. Gratulujemy sukcesu i jesteśmy pod wrażeniem Waszej ogromnej wiedzy! Czekamy z niecierpliwością na wyniki kolejnych konkurencji.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-lublin/

Autor treści: Karolina Dołomisiewicz

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

W dniu 24 czerwca 2022 roku na boisku szkolnym o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego dla klas I – III. Wcześniej, bo o godz. 8.45 uczniowie proszeni są o przybycie do sal na spotkania z Wychowawcami wg. wykazu zamieszczonego poniżej:

Sprawdzian do klasy dwujęzycznej

24 czerwca o godzinie 13:00 odbędzie się sprawdzian z języka angielskiego dla kandydatów do klasy 1ta dwujęzycznej, którzy z ważnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w terminie pierwszym. Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej z dokumentem potwierdzającym tożsamość (np. legitymacja szkolna).

Program stypendialny ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo

Informujemy o programie stypendialnym ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo. Jest to to inicjatywa Fundacji GrECo i GrECo Polska, mająca na celu wspieranie rozwoju młodych talentów.O stypendia w wysokości 3.500 zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w miejscowości liczącej do 30.000 mieszkańców na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego lub […]

Prezentacja jak trwać w postanowieniach?

W czwartek o 11:00 robię ponownie (już roku temu robiłem) warsztat/prezentacje o trwaniu w postanowieniach wychodzenia z uzależnień – w skrócie, jak skutecznie robić to co się chce zrobić, a nie zawsze tracić zasoby na nieprzyjemne, bezużyteczne, a nawet destrukcyjne aktywności. Każdy z nas pewnie miał momenty w stylu, że np. nie mogliśmy się oderwać […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content