Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa SIGG

Projekt „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa” kierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkół podstawowych (VII i VIII). Ma na celu rozbudzenie zainteresowania uczniów wiedzą z zakresu funkcjonowania rynków kapitałowych, inwestowania oraz oszczędzania.  W tym roku rusza już 20. edycja tego projektu.
Rejestracja do SIGG potrwa do 22 października br., a w trakcie jej trwania uczniowie będą mogli wziąć udział w grze testowej. 
Do tej pory w SIGG wzięło udział blisko 290 tys. uczniów z całej Polski. Na najlepszy zespół czeka 10 tys. zł nagrody, a łączna pula do zdobycia wynosi 90 tys. zł.


W SIGG mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych i starszych klas szkół podstawowych z całej Polski w zespołach liczących od dwóch do czterech osób pod opieką nauczyciela. Gra jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych, także dla uczniów, którzy wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z zasadami działania rynku kapitałowego i giełdy. Potrzebną wiedzę mogą zdobyć na nowoczesnej platformie edukacyjnej SIGG.

Szczegóły pod adresem: https://www.gpw.pl/sigg

Wszystkich chętnych uczniów chcących wziąć udział w SIGG prosimy o kontakt z opiekunami Panem Tomaszem Pawlakiem i Panią Emilią Cizio.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content