Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

TYDZIEŃ Z ROBOTEM

Szanowni Państwo,

W dniu 18 listopada Fundacja ZIEMIA I MY wraz z firmą FANUC zorganizują w naszej szkole akcję
pn.: „Tydzień z robotem”.

Celem spotkania jest edukacja w zakresie robotyzacji i zachęcenie młodzieży do podjęcia nauki w tym zakresie. Codziennie przez cały tydzień, w różnych szkołach, robot będzie zmieniał miejsce i uatrakcyjniał naukę uczniom, dając możliwość sterowania nim, oraz poznania wielofunkcyjności robotów i wykorzystania ich w życiu codziennym.

Prezentowany będzie robot FANUC współpracujący CRX-10iA/L który charakteryzuje się szerokim spektrum zastosowań w przemyśle. Oprócz tego, że robot może pracować ramię w ramię z człowiekiem, może być wyposażony w oprogramowanie narzędziowe umożliwiające zastosowanie tego robota w zasadzie
do dowolnego procesu produkcji.

Fundacja ZIEMIA I MY prowadzi działania na rzecz edukacji w zakresie nowych technologii oraz ochrony środowiska w przedsiębiorstwach, szkołach, instytucjach, innych organizacjach.  Promuje nowoczesne podejście do przedsiębiorstwa i człowieka, polegające na wsparciu siebie nawzajem, przekazywaniu doświadczenia, promocji ciekawych i nowych technologii w oparciu o ekologiczne rozwiązania.

Obecnie roboty wykorzystywane są w m.in. w przemyśle elektromaszynowym, górnictwie, rolnictwie, transporcie, budownictwie, łączności, przemyśle chemicznym, leśnictwie, medycynie, hotelarstwie, kosmonautyce, produkcji żywności i innych dziedzinach.

Roboty przemysłowe stosuje się w celu zastąpienia ludzi w pracy na stanowiskach uciążliwych i niebezpiecznych. Najczęściej wykonują one zadania monotonne oraz ryzykowne (np. obsługa prasy lub praca w środowisku agresywnym chemicznie).

Prezentowany robot, dzięki zainstalowanym systemom bezpieczeństwa może pracować razem z człowiekiem, co dodatkowo zwiększa spektrum możliwości użycia robota i wykorzystanie go np. do poprawienia ergonomii stanowiska pracy człowieka, lub precyzji wykonywanego przez niego procesu.

Fundacja Ziemia i My
ul. Szlachecka 2/53
03-259 Warszawa

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content