Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Wybrane aspekty prawne tworzenia i obrotu NFTs

Non Fungible Token (NFT) to termin, który zrobił ostatnio zawrotną karierę. Trudno znaleźć osobę, która choćby pobieżnie interesuje się technologiami i która nie natrafiła na jakiś artykuł dotyczący tej tematyki. Nagły wzrost zainteresowania NFT wynika przede wszystkim z wartości transakcji, których przedmiotem są NFT. Niektóre NFT są sprzedawane nawet za kwoty kilkudziesięciu milionów USD. Masowo powstają także projekty biznesowe związane z wykorzystaniem NFT oraz pojawia się potrzeba analizy prawnej takich projektów.Ale czym tak naprawdę jest NFT? NFT to token kryptograficzny oparty o architekturę blockchain, tworzony przy pomocy smart kontraktu., który jest zbudowany według określonego standardu. W przypadku Ethereum NFT są tworzone zazwyczaj w standardzie ERC-721. Jest to stosunkowo nowa technologia, której aspekty techniczne wymagają wyjaśnienia zanim rozpocznie się analizę prawną. W naszej ocenie istnieje znaczny poziom niezrozumienia nie tylko tego, czym jest NFT, ale także tego, w jaki sposób NFT może być wykorzystane w projektach związanych z tokenizacją różnego rodzaju aktywów.W ramach naszego szkolenia omówimy podstawy techniczne funkcjonowania NFT oraz aspekty prawne trzech podstawowych rodzajów projektów, które mogą być tworzone z wykorzystaniem NFT.

Program szkolenia:

 1. Czym jest NFT? Jakie informacje są zawarte w NFT?
 2. Kontekst NFT i jego wpływ na ocenę prawną
 3. NFT związane z utworami – aspekty prawne
 4. NFT związane z uprawnieniami usługowymi – aspekty prawne
 5. NFT jako tytuł do udziału w inwestycjach – aspekty prawne
 6. Regulacje AML a NFT

Webinar skierowany jest do prawników w kancelariach prawnych.Weź udział w szkoleniu »Partnerem merytorycznym webinarium jest program LEX Kancelaria Prawna, w którym znajdziesz inne materiały o tematyce NFTs, m.in.:

 • Artykuł pt. Wszystko można kupić, tyle że w NFT – z praktycznym wykorzystaniem nieco gorzej
 • Monografia Fischer Bogdan (red.), Pązik Adam (red.), Świerczyński Marek (red.), Prawo sztucznej inteligencji i nowych technologii
 • Artykuł pt. Blockchain a rejestr akcjonariuszy
 • Recenzja Rec.: D. Szostek, Blockchain and the Law, Nomos 2019
 • Artykuł Nowe technologie a sprawność i przyszłość sądownictwa w Polsce
 • Szkolenie online Prawne aspekty sztucznej inteligencji

Zapisując się na webinar możesz dodatkowo poprosić o ofertę LEX Kancelaria Prawna.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content