Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

1 czerwca 2022 w ZSLiT nr 1  uroczyste podsumowanie zawodów Hackathon

W dniu 1 czerwca 2022r. w naszej szkole odbędzie się wydarzenie podsumowujące zawody Hackathon, organizowane przez lidera na rynku automatyki przemysłowej i robotyki, firmę Elmark Automatyka S.A.

W związku z wydarzeniem, uczniowie naszej szkoły będą mogli uczestniczyć w całotygodniowym pokazie obsługi robota UNIVERSAL ROBOTS. Dodatkowo, goście zaproszeni  oraz uczestnicy środowej uroczystości będą mieli okazję wzięcia udziału w prezentacjach projektów uczniowskich, takich jak: Sprawne miasto, INNhub, MEWAM elektroniczne wspomaganie mięśni ręki, Small Talk oraz Modułowe stanowisko dydaktyczne do odnawialnych źródeł energii.

Zawody Hackathon składały się z dwóch etapów polegających na rozwiązaniu zadań, podczas których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością oraz innowacyjnymi pomysłami. Etap finałowy polegał na stworzeniu aplikacji przemysłowej przy wsparciu w pełni zautomatyzowanego stanowiska robotycznego.

Zawody pozwoliły uczniom wykazać się wysokim poziomem umiejętności rozwiązywania zadań problemowych z zakresu automatyzacji i robotyki. Uczestnicy walczyli m.in. o udział w profesjonalnym certyfikowanym szkoleniu w firmie Elmark Automatyka S.A.

Do finału zakwalifikowały się trzy najlepsze zespoły wybrane spośród 20 !!!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z zawodów finałowych Hackathonu w siedzibie firmy Elmark Automatyka S.A.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

W dniu 24 czerwca 2022 roku na boisku szkolnym o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego dla klas I – III. Wcześniej, bo o godz. 8.45 uczniowie proszeni są o przybycie do sal na spotkania z Wychowawcami wg. wykazu zamieszczonego poniżej:

Sprawdzian do klasy dwujęzycznej

24 czerwca o godzinie 13:00 odbędzie się sprawdzian z języka angielskiego dla kandydatów do klasy 1ta dwujęzycznej, którzy z ważnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w terminie pierwszym. Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej z dokumentem potwierdzającym tożsamość (np. legitymacja szkolna).

Program stypendialny ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo

Informujemy o programie stypendialnym ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo. Jest to to inicjatywa Fundacji GrECo i GrECo Polska, mająca na celu wspieranie rozwoju młodych talentów.O stypendia w wysokości 3.500 zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w miejscowości liczącej do 30.000 mieszkańców na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego lub […]

Prezentacja jak trwać w postanowieniach?

W czwartek o 11:00 robię ponownie (już roku temu robiłem) warsztat/prezentacje o trwaniu w postanowieniach wychodzenia z uzależnień – w skrócie, jak skutecznie robić to co się chce zrobić, a nie zawsze tracić zasoby na nieprzyjemne, bezużyteczne, a nawet destrukcyjne aktywności. Każdy z nas pewnie miał momenty w stylu, że np. nie mogliśmy się oderwać […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content