Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

1 czerwca 2022 w ZSLiT nr 1  uroczyste podsumowanie zawodów Hackathon

W dniu 1 czerwca 2022r. w naszej szkole odbędzie się wydarzenie podsumowujące zawody Hackathon, organizowane przez lidera na rynku automatyki przemysłowej i robotyki, firmę Elmark Automatyka S.A.

W związku z wydarzeniem, uczniowie naszej szkoły będą mogli uczestniczyć w całotygodniowym pokazie obsługi robota UNIVERSAL ROBOTS. Dodatkowo, goście zaproszeni  oraz uczestnicy środowej uroczystości będą mieli okazję wzięcia udziału w prezentacjach projektów uczniowskich, takich jak: Sprawne miasto, INNhub, MEWAM elektroniczne wspomaganie mięśni ręki, Small Talk oraz Modułowe stanowisko dydaktyczne do odnawialnych źródeł energii.

Zawody Hackathon składały się z dwóch etapów polegających na rozwiązaniu zadań, podczas których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością oraz innowacyjnymi pomysłami. Etap finałowy polegał na stworzeniu aplikacji przemysłowej przy wsparciu w pełni zautomatyzowanego stanowiska robotycznego.

Zawody pozwoliły uczniom wykazać się wysokim poziomem umiejętności rozwiązywania zadań problemowych z zakresu automatyzacji i robotyki. Uczestnicy walczyli m.in. o udział w profesjonalnym certyfikowanym szkoleniu w firmie Elmark Automatyka S.A.

Do finału zakwalifikowały się trzy najlepsze zespoły wybrane spośród 20 !!!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z zawodów finałowych Hackathonu w siedzibie firmy Elmark Automatyka S.A.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content