Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Licealiści Innowatorzy z Wiśniowej w NOCY MUZEÓW

Licealiści Innowatorzy z Wiśniowej w NOCY MUZEÓW w Urzędzie Patentowym RP Zespół uczniów Patryk Górski, Gabriela Rutkiewicz i Kamil Lenik z klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali innowacyjne rozwiązanie o nazwie LIFE GUN – ratujące tonącym życie.

W dniu 14. maja br., w sobotnią noc, Urząd Patentowy RP, udostępnił swoje oryginalne zbiory oraz pokazał liczne ciekawostki kryjące się w gmachu Urzędu. Hasło przyświecające temu wydarzeniu to „Patent by Night”.  Zwiedzający, których było ponad 300, mieli możliwość przejrzenia opisów polskich technologii – wynalazków z lat 20. i 30. XX wieku, uczestniczyć w ciekawych prezentacjach na temat znaków towarowych, wzorów przemysłowych, ochronie własności intelektualnej.

Urząd Patentowy RP, zorganizował też stanowiska, w których zaprezentowali swoje innowacyjne rozwiązania młodzi innowatorzy,

laureaci olimpiad i konkursów tj. Młody Innowator, Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości oraz uczestnicy Międzynarodowych Wystaw Wynalazków. Na jednym z takich stanowisk, w towarzystwie studentów – innowatorów z Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej, zaprezentowali się  uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Wiśniowej, tj.: Patryk Górski, Gabriela Rutkiewicz i Kamil Leonik. Za innowacyjne rozwiązanie ratujące tonącym życie,

 pt. LIFE GUN, w ubiegłym roku uzyskali pierwsze miejsce w Młodym Innowatorze i zdobyli srebrny medal na Międzynarodowej Warszawskiej  Wystawie Wynalazków.

Wielkie gratulacje i życzenia stworzenia nowych jeszcze lepszych wynalazków.

Dzień otwarty 25 marca 2023 r. (sobota) w godz. 9:30 -13:30

Harmonogram: Ważne! Serdecznie zapraszamy !!!

WYNIKI WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Na podstawie protokołu z wyborów Przewodniczącego Samorządu Szkolnego z dnia 21 marca 2023 r. Dyrektor Szkoły wraz z Komisją Wyborczą informuje o wynikach: Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego ZSLiT1 zostałKornel Tyszkiewicz, uczeń klasy 4ptb. Kornel Tyszkiewicz był jednym kandydatem otrzymał 271 głosów za ( 64,4%) 150 głosów przeciw ( 35,56% ) Frekwencja wyborcza wynosiła 44,6 %.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Zuzanna Sutton uczennica klasy 1LD wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo”. Recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej ” Miłość szczęśliwa” w języku angielskim w przekładzie Stanisława Barańczaka. Celem konkursu jest propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych.

Game Jam – głosowanie publiczności

Przez 72 godziny 10 zespołów 3 osobowych walczyło z wyzwaniem zaprojektowania gry grywalne o tematyce fantastyka. Uczestnictwo w Game Jamie to świetny sposób na rozwijanie umiejętności programowania i projektowania gier, a także na zdobycie doświadczenia w pracy w zespole. Zapraszamy do grania w gry które powstały jak również do oceny publiczności, Wy też możecie głosować […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content