Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Licealiści Innowatorzy z Wiśniowej w NOCY MUZEÓW

Licealiści Innowatorzy z Wiśniowej w NOCY MUZEÓW w Urzędzie Patentowym RP Zespół uczniów Patryk Górski, Gabriela Rutkiewicz i Kamil Lenik z klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali innowacyjne rozwiązanie o nazwie LIFE GUN – ratujące tonącym życie.

W dniu 14. maja br., w sobotnią noc, Urząd Patentowy RP, udostępnił swoje oryginalne zbiory oraz pokazał liczne ciekawostki kryjące się w gmachu Urzędu. Hasło przyświecające temu wydarzeniu to „Patent by Night”.  Zwiedzający, których było ponad 300, mieli możliwość przejrzenia opisów polskich technologii – wynalazków z lat 20. i 30. XX wieku, uczestniczyć w ciekawych prezentacjach na temat znaków towarowych, wzorów przemysłowych, ochronie własności intelektualnej.

Urząd Patentowy RP, zorganizował też stanowiska, w których zaprezentowali swoje innowacyjne rozwiązania młodzi innowatorzy,

laureaci olimpiad i konkursów tj. Młody Innowator, Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości oraz uczestnicy Międzynarodowych Wystaw Wynalazków. Na jednym z takich stanowisk, w towarzystwie studentów – innowatorów z Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej, zaprezentowali się  uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Wiśniowej, tj.: Patryk Górski, Gabriela Rutkiewicz i Kamil Leonik. Za innowacyjne rozwiązanie ratujące tonącym życie,

 pt. LIFE GUN, w ubiegłym roku uzyskali pierwsze miejsce w Młodym Innowatorze i zdobyli srebrny medal na Międzynarodowej Warszawskiej  Wystawie Wynalazków.

Wielkie gratulacje i życzenia stworzenia nowych jeszcze lepszych wynalazków.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content