Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Gratulacje dla uczniów z ZSLiT Nr1, LAUREATÓW i FINALISTÓW Konkursu „Młody Innowator 2021/2022”

W maju br. zakończyła się XV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Młodego Innowatora, którego organizatorami są:

Naczelna Organizacja Techniczna i Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Konkurs patronatem honorowym objął Minister Edukacji i Nauki, a patronatem medialnym „Przegląd Techniczny”. Wśród najlepszych uczniów – innowatorów znalazło się sześć zespołów z ZSLiT Nr1, z WIśNIOWEJ.

Z satysfakcją informujemy, że Jury Konkursu, w kategorii technikum przyznało PIERWSZE i TRZECIE miejsce dla zespołów z Technikum Mechatronicznego Nr1.

PIERWSZE MIEJSCE i  TYTUŁ LAUREATA otrzymali:

Tytus Sokołowski, Mikołaj  Stolarczyk i Kacper Murszewski– uczniowie  klasy 3gm2, za pracę pt.: „GPS (Green Power Segments). Projekt i wykonanie modułowego stanowiska dydaktycznego, na temat źródeł energii odnawialnej i jej wykorzystania, z instrukcjami do wykonywania ćwiczeń”

TRZECIE MIEJSCE i  TYTUŁ LAUREATA otrzymał:

Mikołaj Tupaj – uczeń klasy 3ptm, za pracę pt.: „Projekt i wykonanie zespołu odwzorowującego ruch dłoni, w celu sterowania mechaniczną ręką”.

Prace te zostały wykonane pod kierunkiem mgra inż. Kazimierza Okraszewskiego.


Uczniowie – innowatorzy, którzy zdobyli tytuł LAUREATA Konkursu Młody Innowator, w nagrodę otrzymali od Stowarzyszenia Polskich  Wynalazców i Racjonalizatorów ZAPROSZENIE do udziałuw Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków – IWIS 2022, która odbędzie się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, w październiku br.  Zapewne ww. zespoły „powalczą” o medale IWIS.

Życzymy aby to były medale złote. Będziemy się też cieszyć ze srebnych i brązowych.


Na wyróżnienie zasługuje również przyznanie tytułów FINALISTÓW KONKURSU MŁODY INNOWATOR nw. zespołom uczniowskim:

  1. Jakub Słupczewski uczeń – klasy 3gm2, za pracę pt.: „MEWAM- Mechaniczno Elektroniczne  Wspomaganie Aktywności Mięśni”, opracowaną pod kierunkiem mgra inż. Jerzego Szyszko.
  2. Michał Łukasiak uczeń  klasy 2tb, za pracę pt.: „Projekt i wykonanie prototypu kinetyczno-solarnej ładowarki do 5,25V „WATcharge” oraz badanie nad ładowaniem smart fonów”, opracowaną pod kierunkiem mgr Magdaleny Polak.
  3. Dariusz Wróblewski– uczeń klasy 3gm2,  i Jakub Wróblewski– uczeń klasy 4tm2, za pracę pt.: „Opracowanie konstrukcji i wykonanie rakiety modelarskiej małego zasięgu o kontrolowanym torze lotu – INVENIO”, wykonaną pod kierunkiem mgra inż. Kazimierza Okraszewskiego.

Słowa uznania należą się zespołowi uczniów – innowatorów, któremu, w kategorii LICEUM, przyznano tytuł FINALISTY KONKURSU MŁODY INNOWATOR, za pracę pt.: „Projekt i wykonanie szkolnej inteligentnej bazy danych wraz z interaktywną mapą – BARTEK”.  Autorami pracy są: Lider zespołu – Bartosz Moszyński – uczeń klasy 1b, LXXX Liceum Ogólnokształcącego, im. Leopolda Staffa, – Mikołaj Szmigielski – uczeń klasy 3, XIV Liceum Ogólnokształcącego, im. Stanisława Staszica, – Zuzanna Zimin – uczennica  klasy 3, Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego, im. Św. Jana Kobosko, Legionowo.

Opiekunem pracy jest mgr Ewa Zdończyk, nauczyciel w  ZSLiT Nr1.


Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

W dniu 24 czerwca 2022 roku na boisku szkolnym o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego dla klas I – III. Wcześniej, bo o godz. 8.45 uczniowie proszeni są o przybycie do sal na spotkania z Wychowawcami wg. wykazu zamieszczonego poniżej:

Sprawdzian do klasy dwujęzycznej

24 czerwca o godzinie 13:00 odbędzie się sprawdzian z języka angielskiego dla kandydatów do klasy 1ta dwujęzycznej, którzy z ważnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w terminie pierwszym. Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej z dokumentem potwierdzającym tożsamość (np. legitymacja szkolna).

Program stypendialny ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo

Informujemy o programie stypendialnym ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo. Jest to to inicjatywa Fundacji GrECo i GrECo Polska, mająca na celu wspieranie rozwoju młodych talentów.O stypendia w wysokości 3.500 zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w miejscowości liczącej do 30.000 mieszkańców na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego lub […]

Prezentacja jak trwać w postanowieniach?

W czwartek o 11:00 robię ponownie (już roku temu robiłem) warsztat/prezentacje o trwaniu w postanowieniach wychodzenia z uzależnień – w skrócie, jak skutecznie robić to co się chce zrobić, a nie zawsze tracić zasoby na nieprzyjemne, bezużyteczne, a nawet destrukcyjne aktywności. Każdy z nas pewnie miał momenty w stylu, że np. nie mogliśmy się oderwać […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content