Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Wycieczka w Pieniny klas 2la i 2tc

W ubiegłym tygodniu odbyła się pięciodniowa wycieczka szkolna klas 2la oraz 2tc.  

Spędziliśmy czas w Sromowcach Wyżnych w Pieninach. Mieszkaliśmy w Szkolnym Ośrodku Wypoczynkowym ,,Orle Gniazdo”.  Korzystaliśmy z wielu atrakcji sportowych i turystycznych regionu. Dużo wrażeń dostarczył nam rafting  Dunajcem, a także aktywnie spędzony czas na torze kajakarstwa górskiego w Wietrznicy – White Water Challenge. W Wietrznicy pływaliśmy w zespołach na pontonach, kajakach do raftingu, kajakach górskich, a także pokonywaliśmy w zespołach nurt rwącej rzeki.  

Zwiedziliśmy również Zamek w Niedzicy i podziwialiśmy piękne widoki w czasie rejsu Jeziorem Czorsztyńskim. Miło spędziliśmy czas w Termie Bania w Białce Tatrzańskiej, zwiedziliśmy Zakopane, weszliśmy na sam szczyt Wielkiej Krokwi. Dzień Dziecka zakończyliśmy, jedząc wyśmienitą pizzę w restauracji Zakopiańskie Smaki Hotelu Helios w Zakopanem. Właśnie tam zrobiliśmy wspólne zdjęcie z widokiem na Giewont.   

Na terenie Sromowców Wyżnych integrowaliśmy się na wspólnych grillach, wieczorze planszówek, grach sportowych i spacerach brzegiem Dunajca. Witaliśmy dzień, z samego rana udając się na wschód słońca i poranny trening.  

Poznaliśmy miejscowe tradycje, odwiedzając Izbę Regionalną, gdzie pod okiem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich piekliśmy ,,moskole”, poznając tajniki tamtejszej kuchni. Degustowaliśmy te chlebki później z smakiem, smarując masłem lub smalcem ze skwarkami.  Mogliśmy zapoznać się z miejscową gwarą, która znacznie różni się od języka używanego przez nas na co dzień. Obejrzeliśmy przedmioty związane z pienińskim folklorem, stroje i hafty. 

W drodze powrotnej do Warszawy zatrzymaliśmy się w Krakowie na spacer. 

Wróciliśmy wypoczęci, pełni nowych doświadczeń i wspomnień.  

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

W dniu 24 czerwca 2022 roku na boisku szkolnym o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego dla klas I – III. Wcześniej, bo o godz. 8.45 uczniowie proszeni są o przybycie do sal na spotkania z Wychowawcami wg. wykazu zamieszczonego poniżej:

Sprawdzian do klasy dwujęzycznej

24 czerwca o godzinie 13:00 odbędzie się sprawdzian z języka angielskiego dla kandydatów do klasy 1ta dwujęzycznej, którzy z ważnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w terminie pierwszym. Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej z dokumentem potwierdzającym tożsamość (np. legitymacja szkolna).

Program stypendialny ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo

Informujemy o programie stypendialnym ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo. Jest to to inicjatywa Fundacji GrECo i GrECo Polska, mająca na celu wspieranie rozwoju młodych talentów.O stypendia w wysokości 3.500 zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w miejscowości liczącej do 30.000 mieszkańców na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego lub […]

Prezentacja jak trwać w postanowieniach?

W czwartek o 11:00 robię ponownie (już roku temu robiłem) warsztat/prezentacje o trwaniu w postanowieniach wychodzenia z uzależnień – w skrócie, jak skutecznie robić to co się chce zrobić, a nie zawsze tracić zasoby na nieprzyjemne, bezużyteczne, a nawet destrukcyjne aktywności. Każdy z nas pewnie miał momenty w stylu, że np. nie mogliśmy się oderwać […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content