Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Uczniowie Innowatorzy z ZSLiT Nr 1 na Festiwalu Nauki PAN w Jabłonnie

Gratulacje dla uczniów za wspaniałą postawę podczas Festiwalu Nauki PAN, w Jabłonnie. Uprzejmie informuję, że powstała „kolizja”, odnośnie terminów spotkań. W Pałacu Staszica pan prof. Baczko w sobotę o godzinie 12.00, zorganizował spotkanie, a w Pałacu Jabłonowskich – Domu Spotkań PAN w Jabłonnie też w sobotę w godzinach 10.00 – 16.00 odbywał się Festiwal Nauki PAN. W sierpniu poinformowałem pana prof. Baczko, że Koło Młodego Innowatora, zostało zaproszone oficjalnie w czerwcu br, przy udziale władz NOT i SPWiR.

Uczniowie Innowatorzy z ZSLiT Nr 1 na Festiwalu Nauki PAN w Jabłonnie

W dniach 24. i 25. września  już po raz dwudziesty Dom Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnie zorganizował Festiwal „NAUKA Z PAŁACEM W TLE”. Ideą Festiwalu jest promowanie osiągnięć nauki, o których w przystępny i ciekawy sposób opowiadają ich twórcy, profesorowie i naukowcy z Polskiej Akademii Nauk, Instytutów i Fundacji Naukowych, a także licznie zaproszeni goście, w tym uczniowie ze szkół podstawowych i średnich. Z wielką satysfakcją zaproszenie do udziału w tym – Jubileuszowym Festiwalu PAN przyjęli uczniowie laureaci olimpiad i konkursów innowacji technicznych – uczestnicy warsztatów – Kół Młodego Innowatora działających w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych Nr 1, (WIśNIOWA).

Koło Młodego Innowatora działa pod patronatem Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, oraz Naczelnej Organizacji Technicznej, skupia ludzi młodych otwartych na potrzeby nie tylko własne,  ale i innych.  Przykładem prezentowanej innowacji, podczas Festiwalu PAN, dzięki  której można skutecznie i szybko ratować ludzkie życie jest LIFE GUN.  To urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane przez  Patryka Górskiego, Gabrysię Rutka i Kamila Leonika – zespół uczniów z LXXX Liceum Ogólnokształcącego (ZSLiT Nr 1). To wynalazcze rozwiązanie ma zastąpić dość ciężkie koło ratunkowe, stosowane podczas niesienia pomocy ludziom tonącym w: – rzece, – jeziorze, czy – morzu. Młodzi innowatorzy – autorzy LIFE GUN, przeprowadzili ciekawe dyskusje, z uczestnikami Festiwalu, demonstrowali sposób działania urządzenia. Duże zainteresowanie – uczniowska innowacja – wzbudziła również u najmłodszych uczestników – dzieci.  Uczniów innowatorów wspierali emocjonalnie, z ramienia Zespołu ds. Młodzieży  w Stowarzyszeniu Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, dr inż. Bogdan Bogdański i mgr inż. Kazimierz Okraszewski, którzy też zajmowali się promocją olimpiad i konkursów dotyczących twórczości technicznej i innowacji organizowanych przez FSNT – NOT .  Warto, aby uczniowie innowatorzy coraz częściej uczestniczyli w imprezach promujących twórczość techniczną , dzięki której mają wspaniałą okazję, do nawiązywania interesujących – naukowych kontaktów Taką możliwość stwarzają inicjatywy Polskiej Akademii Nauk. Dlatego z satysfakcją i wdzięcznością w tym roku, Koło Młodego Innowatora z „WIśNIOWEJ” uczestniczyło, w Festiwalu „NAUKA Z PAŁACEM W TLE”, w Jabłonnie.

Za wspaniałe reprezentowanie naszej Szkoły UCZNIOM INNOWATOROM serdecznie gratulujemy.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content