Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

   XLIX Olimpiada Wiedzy Technicznej

W dniu 14 listopada 2022r. odbędzie się etap szkolny 49 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Zawody polegają na wskazaniu poprawnych odpowiedzi na 15 pytań testowych i na rozwiązaniu 3 spośród 6 zadań w czasie 90 minut. Zawartość merytoryczna zestawu pytań i zadań dotyczy historii techniki, zagadnień statyki konstrukcji, kinematyki ruchu bryły sztywnej, termodynamiki, praw fizyki dla cieczy oraz budowy materii, rozwiązywania prostych obwodów prądu stałego i przemiennego z elementami pasywnymi i aktywnymi, obliczania parametrów elektrycznych podstawowych elementów i układów elektronicznych oraz przekształcania sygnałów, a także analizy i syntezy prostych systemów cyfrowych.

TERMINY I WYMAGANIA:

ZAWODY I STOPNIA – SZKOLNE 14 listopada 2022 r.

Do rozwiązania: zestaw testów i zadań

ZAWODY II STOPNIA – OKRĘGOWE 4 stycznia 2023 r.

Do rozwiązania: 2 zadania z pośród 3 z wybranej grupy tematycznej

ZAWODY III STOPNIA – CENTRALNE 1 kwietnia 2023 r.

Do rozwiązania: 1 spośród 2 zadań oraz rozwiązanie problemu technicznego 

Podczas Olimpiady uczestnicy zawodów II i II stopnia startują w jednej z dwóch dowolnie wybranych wcześniej grup tematycznych:

  • Mechaniczno-budowlanej, obejmującej obszary kształcenia: budowlany oraz mechaniczny i górniczo-hutniczy,
  • Elektryczno-elektronicznej, obejmującej obszar kształcenia elekrtyczno-elektroniczny.

 UPRAWNIENIA I NAGRODY LAUREATÓW:

  • Dyplom oraz Zaświadczenie Laureata i Finalisty OWT
  • Zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu zawodowego
  • Prawo ubiegania się o przyjęcie bez egzaminów wstępnych na określone kierunki zgodne z uchwałami Senatów wyższych uczelni technicznych

Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w tych zawodach proszeni są o zgłaszanie się do P. Zbigniewa Niedbała – pokój 110 lub do Pani Małgorzaty Bolimowskiej (zapisy trwają do 17 października). Mile widziani uczniowie klas trzecich i czwartych.

Regulamin OWT:

Dzień otwarty 25 marca 2023 r. (sobota) w godz. 9:30 -13:30

Harmonogram: Ważne! Serdecznie zapraszamy !!!

WYNIKI WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Na podstawie protokołu z wyborów Przewodniczącego Samorządu Szkolnego z dnia 21 marca 2023 r. Dyrektor Szkoły wraz z Komisją Wyborczą informuje o wynikach: Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego ZSLiT1 zostałKornel Tyszkiewicz, uczeń klasy 4ptb. Kornel Tyszkiewicz był jednym kandydatem otrzymał 271 głosów za ( 64,4%) 150 głosów przeciw ( 35,56% ) Frekwencja wyborcza wynosiła 44,6 %.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Zuzanna Sutton uczennica klasy 1LD wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo”. Recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej ” Miłość szczęśliwa” w języku angielskim w przekładzie Stanisława Barańczaka. Celem konkursu jest propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych.

Game Jam – głosowanie publiczności

Przez 72 godziny 10 zespołów 3 osobowych walczyło z wyzwaniem zaprojektowania gry grywalne o tematyce fantastyka. Uczestnictwo w Game Jamie to świetny sposób na rozwijanie umiejętności programowania i projektowania gier, a także na zdobycie doświadczenia w pracy w zespole. Zapraszamy do grania w gry które powstały jak również do oceny publiczności, Wy też możecie głosować […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content