Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

   XLIX Olimpiada Wiedzy Technicznej

W dniu 14 listopada 2022r. odbędzie się etap szkolny 49 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Zawody polegają na wskazaniu poprawnych odpowiedzi na 15 pytań testowych i na rozwiązaniu 3 spośród 6 zadań w czasie 90 minut. Zawartość merytoryczna zestawu pytań i zadań dotyczy historii techniki, zagadnień statyki konstrukcji, kinematyki ruchu bryły sztywnej, termodynamiki, praw fizyki dla cieczy oraz budowy materii, rozwiązywania prostych obwodów prądu stałego i przemiennego z elementami pasywnymi i aktywnymi, obliczania parametrów elektrycznych podstawowych elementów i układów elektronicznych oraz przekształcania sygnałów, a także analizy i syntezy prostych systemów cyfrowych.

TERMINY I WYMAGANIA:

ZAWODY I STOPNIA – SZKOLNE 14 listopada 2022 r.

Do rozwiązania: zestaw testów i zadań

ZAWODY II STOPNIA – OKRĘGOWE 4 stycznia 2023 r.

Do rozwiązania: 2 zadania z pośród 3 z wybranej grupy tematycznej

ZAWODY III STOPNIA – CENTRALNE 1 kwietnia 2023 r.

Do rozwiązania: 1 spośród 2 zadań oraz rozwiązanie problemu technicznego 

Podczas Olimpiady uczestnicy zawodów II i II stopnia startują w jednej z dwóch dowolnie wybranych wcześniej grup tematycznych:

  • Mechaniczno-budowlanej, obejmującej obszary kształcenia: budowlany oraz mechaniczny i górniczo-hutniczy,
  • Elektryczno-elektronicznej, obejmującej obszar kształcenia elekrtyczno-elektroniczny.

 UPRAWNIENIA I NAGRODY LAUREATÓW:

  • Dyplom oraz Zaświadczenie Laureata i Finalisty OWT
  • Zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu zawodowego
  • Prawo ubiegania się o przyjęcie bez egzaminów wstępnych na określone kierunki zgodne z uchwałami Senatów wyższych uczelni technicznych

Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w tych zawodach proszeni są o zgłaszanie się do P. Zbigniewa Niedbała – pokój 110 lub do Pani Małgorzaty Bolimowskiej (zapisy trwają do 17 października). Mile widziani uczniowie klas trzecich i czwartych.

Regulamin OWT:

Plan lekcji 18 grudnia – 5 stycznia

Nowy, tymczasowy plan lekcji na okres 18 grudnia – 5 stycznia: http://planlekcji2.staff.edu.pl/ Plan stały, nad ktorym trwają prace, będzie obowiązywać od 8 stycznia 2024.

Przygotowaliśmy dla Was kolejną edycję szkolnych BLUZ!

Już są! Przygotowaliśmy dla Was kolejną edycję szkolnych BLUZ! www.order.schoolwearnation.pl/wisniowa W tym roku ponownie współpracujemy z firmą Schoolwear Nation, jej produkty są wysokiej jakości i nigdy nas nie zawodzą. W tym roku szkolnym można zakupić: Bluzy i koszulki polo w różnych atrakcyjnych kolorach. Link do sklepu: www.order.schoolwearnation.pl/wisniowa Zamówienia można składać do 17.12.2023 (jeżeli wystąpi taka konieczność termin może ulec […]

KONKURS „ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI SIECIOWYMI” (wg formuły World Skills)

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 jest partnerem projektu„SkillsComp: konkursy umiejętności szansą na rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego” finansowanego ze środków europejskiego programu Erasmus+, którego koordynatorem jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Technologii Eksploatacji w Radomiu. Projekt SkillsComp realizowany ma na celu zwiększenie ilości i jakości partnerstw szkolno-biznesowych poprzez organizację konkursów umiejętności zawodowych. Projekt […]

Grób patrona technikum

W związku z nadaniem Technikum Mechatronicznemu Nr 1 imienia Piotra Drzewieckiego klasa 1 TB w dniu 5 grudnia 2023 r. wybrała się na Powązki, aby uczcić pamięć Patrona, składając na jego grobie wiązankę i zapalając symboliczny znicz.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content