CodeWeek 8 października

Przyjdź z całą Rodziną na Wielkie Święto Programowania – 8 października (sobota) w Warszawie otwieramy jubileuszową edycję akcji CodeWeek

Szanowni Państwo!

Już w najbliższą sobotę, 8 października w warszawskim Centrum Kreatywności Targowa odbędzie się inauguracja CodeWeek 2022, którą organizujemy wspólnie z NASK. To już 10 edycja! Przyjdźcie z rodziną, by wspólnie z nami świętować na Wielkim Święcie Programowania!

Zapewnimy wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży szkolnej m.in. jak zaprogramować tańczącego robota, neon i stronę internetową, przygotować wspólnie proste animacje, ale i zabawić się w cyfrowych detektywów oraz poeksperymentować ze sztuczną inteligencją. Atrakcje na wydarzeniu przygotowali z nasi partnerzy – stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, centrum edukacji EduSense, Giganci Programowania, Fundacja Orange, Klub Młodego Programisty. Przyjdźcie koniecznie!

Wydarzenie organizujemy w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania – społecznej inicjatywy, w której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W ubiegłorocznej edycji Polska zajęła piąte miejsce, organizując w całym kraju blisko 15 000 inicjatyw, z których 88% odbyło się w szkołach.

Pamiętajcie: 8 października 2022 r., Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie (ul. Targowa 56) w godz. 10-14. Zapraszamy – wstęp wolny.

Więcej informacji o wydarzeniu i CodeWeeku znajdziecie na kanale facebookowym.

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa