Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

CyberSkiller Challenge Poland Edycja III

Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

O Konkursie

Celem konkursu jest szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

Chcemy obudzić w uczniach pasję, otworzyć możliwości kariery zawodowej, dać szansę zmierzyć się z innymi i wyłonić największe polskie talenty w tej dziedzinie. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów a w związku z tym i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

W przeprowadzeniu konkursu zostanie wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika Katedry Cyberbezpieczeństwa i Cyberedukacji Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie – dra hab. Bogdana Księżopolskiego.

Konkurs odbędzie się w 3 etapach, wszystkie etapy zawierają część praktyczną według formuły CTF (and. Capture the Flag). Szczegóły konkursu poniżej.

https://cscs.pl/

Nagrody

Wygraj jeden z 3 Złotych Indeksów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, oraz dostępy do wartościowych kursów.

Udział w konkursie pozwoli nie tylko na zdobycie cennej wiedzy oraz praktycznego doświadczenia ale również daje szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Etapy konkursu

Poniżej przedstawiamy terminarz konkursu, pamiętaj, żeby zarejestrować szkołę i uczestników konkursu przed 30.11.2022

Rejestracja

01.10.2022 – 30.11.2022

Otwarta rejestracja dla szkół i uczniów.

Etap I (etap szkolny)

01.12.2022 – 21.12.2022

W etapie szkolnym zostanie wyłoniona trzyosobowa reprezentacja szkoły, która weźmie udział w etapie wojewódzkim.

Etap II (etap wojewódzki)

13.03.2023 – 15.03.2023

Etap wojewódzki zostanie przeprowadzony w formie pięciodniowej ligi. W tym etapie zostanie wyłoniona najlepsza drużyna w województwie, która przejdzie do etapu ogólnopolskiego.

Etap III (etap ogólnopolski – Finał)

25.05.2023 (czwartek)

Tego dnia odbędzie się turniej finałowy, na tym etapie poznamy najlepszą drużynę szkolną z dziedziny cyberbezpieczeństwa w Polsce.

Do konkursu można zgłosić się samodzielnie lub przez szkołę.
Informację i pytania Daniel Dąber sala 412

Plan lekcji 18 grudnia – 5 stycznia

Nowy, tymczasowy plan lekcji na okres 18 grudnia – 5 stycznia: http://planlekcji2.staff.edu.pl/ Plan stały, nad ktorym trwają prace, będzie obowiązywać od 8 stycznia 2024.

Przygotowaliśmy dla Was kolejną edycję szkolnych BLUZ!

Już są! Przygotowaliśmy dla Was kolejną edycję szkolnych BLUZ! www.order.schoolwearnation.pl/wisniowa W tym roku ponownie współpracujemy z firmą Schoolwear Nation, jej produkty są wysokiej jakości i nigdy nas nie zawodzą. W tym roku szkolnym można zakupić: Bluzy i koszulki polo w różnych atrakcyjnych kolorach. Link do sklepu: www.order.schoolwearnation.pl/wisniowa Zamówienia można składać do 17.12.2023 (jeżeli wystąpi taka konieczność termin może ulec […]

KONKURS „ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI SIECIOWYMI” (wg formuły World Skills)

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 jest partnerem projektu„SkillsComp: konkursy umiejętności szansą na rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego” finansowanego ze środków europejskiego programu Erasmus+, którego koordynatorem jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Technologii Eksploatacji w Radomiu. Projekt SkillsComp realizowany ma na celu zwiększenie ilości i jakości partnerstw szkolno-biznesowych poprzez organizację konkursów umiejętności zawodowych. Projekt […]

Grób patrona technikum

W związku z nadaniem Technikum Mechatronicznemu Nr 1 imienia Piotra Drzewieckiego klasa 1 TB w dniu 5 grudnia 2023 r. wybrała się na Powązki, aby uczcić pamięć Patrona, składając na jego grobie wiązankę i zapalając symboliczny znicz.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content