Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

POTRÓJNY SUKCES INNOWATORÓW z „WIŚNIOWEJ” w FINALE EXPLORY 2022

Wielkie Gratulacje dla UCZNIÓW INNOWATORÓW z naszego Zespołu Szkół, którzy, w dniach 19-21. października br., w Gdyni podczas FINAŁU prestiżowego Konkursu Naukowego E(x)plory 2022 zdobyli TRZY NAGRODY.

Patryk Górski, Gabriela Rutkiewicz i Kamil Leonik uczniowie LXXX Liceum Ogólnokształcącego

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI w wysokości 2000 PLN, i – NAGRODĘ KANCELARII PATENTOWEJ – PATPOL, w wysokości 3000 PLN, za wynalazek  „Wyrzutnia Ratownicza – LIFE GUN”,  wykonany pod kierunkiem nauczyciela mgra Tomasza Pawlaka, i Michał Łukasiak uczeń Technikum Mechatronicznego Nr 1, – NAGRODĘ FUNDACJI EMPIRIA I WIEDZA, w wysokości 3000 PLN, za rozwiązanie innowacyjne „Kinetyczno-solarna ładowarka WAT charge; badania nad ładowaniem smartfonów”, opracowane pod kierunkiem wicedyrektor mgr Magdaleny Polak.

Po wspaniałych sukcesach osiągniętych przez uczniów z ZSLiT Nr 1,  w Konkursie Młody Innowator oraz Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości, z wielką satysfakcją informujemy o NAGRODACH przyznanych podczas Gdynia E(x)plory Week 2022, które jest jednym z największych wydarzeń promujących naukę i nowoczesne technologie, organizowanym przez Fundację Zaawansowanych Technologii i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni od 2013 roku. Gdynia E(x)plory Week to wydarzenie niezwykłe, którego program skierowany jest do młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, startupów, innowacyjnych firm, naukowców, przedstawicieli mediów, władz samorządowych i centralnych oraz wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii.

Uczniów, którzy do tej pory, nie odkryli w sobie zdolności twórczych, a ludzie młodzi zapewne wyróżniają się potrzebą wprowadzania zmian, oraz tych którzy pragną być aktywnymi w tworzeniu oryginalnych rozwiązań technicznych  zachęcamy do zapoznania się z Programem Konkursu Naukowego E(x)plory, i Regulaminami Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości oraz Konkursu Młody Innowator. Zapewne warto uczestniczyć w ww. wydarzeniach, w których innowacje opracowane przez uczniów innowatorów z WIŚNIOWEJ są coraz bardziej doceniane i nagradzane przez komisje konkursowe oraz jury olimpiad.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content