Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

„Data for City – Hackathon Otwartych Danych w Dzielnicy Ursynów”

Innowacyjność to znak czasów – dotyczy każdej sfery naszego życia. Innowacyjne miasta to nie tylko te, które wdrażają nowoczesne systemy zarządzania infrastrukturą np. sterowanie ruchem czy oświetleniem. Innowacyjność w nowoczesnym mieście idzie dalej – przekłada się także na nowoczesną współpracę samorządu z mieszkańcami. Poziom innowacji, czyli inteligencję miasta, określa się przez intensywność tej współpracy, oraz świadomość samych mieszkańców. Miasta współtworzone przez mieszkańców są bardziej przyjazne. Aby to osiągnąć, same miasta powinny wspierać innowacyjność i pomysłowość swoich mieszkańców, umożliwiać rozwój oraz tworzenie nowych inicjatyw. Kreatywne pomysły mogą umożliwiać zarządzanie biznesem, życiem codziennym, nauką, czy administracją publiczną.

Wiele z kreatywnych innowacji może opierać się na wykorzystaniu otwartych danych, czyli informacji gromadzonych, dostarczanych lub opłacanych przez organy publiczne, które są bezpłatnie udostępniane do ponownego wykorzystania w dowolnym celu. Aktualna inicjatywa realizowana przez Urząd Miasta Dzielnicy Ursynów wpisuje się w strategię Innowacyjnego miasta. Ma ona za zadanie dać mieszkańcom możliwość współtworzenia rozwiązań usprawniających działanie miasta dzięki wykorzystaniu właśnie otwartych danych. Korzyści, jakie można czerpać z otwartych danych są różne m.in. usprawnienie administracji publicznej, wzrost gospodarczy w sektorze prywatnym, czy zwiększanie dobrobytu społecznego. Dzięki otwartym danym można podnosić wydajność, usprawniając tym samym funkcjonowanie usług publicznych, podnosić wydajność procesów i usług publicznych, wskazywać na obszary niepotrzebnych wydatków. Mieszkańcy mogą czerpać korzyści z łatwiejszego dostępu do informacji, treści i wiedzy, co z kolei przekładać się może na tworzenie innowacyjnych usług i nowych modeli biznesowych. Otwarte dane wspomagają współpracę, uczestnictwo i innowacje społeczne.

Harmonogram

 • 08.11.2022r: Oficjalne otwarcie Projektu „Data for City” – START
  Inauguracja w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy, godz. 17.00
 • 15.11.2022r: Spotkania robocze – zespoły programistów z Mentorami
  Urząd Dzielnicy Ursynów, godz. 17.00, sala 136 piętro 1
  – „Przykłady użycia BlockChain” – Maciej Bułkowski, Prezes zarządu spółki Caruma i Izabela Zawistowska Dyrektor ds. rozwoju Caruma
  – „Otwarte Dane Warszawy” – Robert Kunicki, Urząd m. st. Warszawy
  – „Cyfrowa transformacja miast” – Marcin Adamski, Urząd m. st. Warszawy
 • 23.11.2022r: Ostatni dzień zgłaszania zespołów, spotkania robocze – zespoły programistów z Mentorami
  Urząd Dzielnicy Ursynów, godz. 17.00, sala 136 piętro 1
  – „Internet Rzeczy w inteligentnych miastach” – dr Sebastian Grabowski, Prezes Fundacji ArchitectsPL
  – „Przemysł 4.0” – Przemysław Zakrzewski, Dyrektor Korporacyjnego Centrum Technologii ABB
 • 29.11.2022r: Spotkania robocze – zespoły programistów z Mentorami
  Urząd Dzielnicy Ursynów, godz. 17.00, sala 136 piętro 1
  – „Nowoczesny Lider” – Vice President & Country Manager SoftServe Poland Sebastian Drzewiecki
  – „Wyzwania Liderów polskich miast” – Katarzyna Wszoła, Dyrektor Innowacji Veolia
 • 06.12.2022r: Przekazanie prac do Komisji, obrady Jury, ocena i wybór najlepszych rozwiązań
  Przesłanie prac na adres kontakt@architectspl.com
 • 14.12.2022r: Oficjalne zakończenie Projektu „Data for City” – META
  Wręczenie Nagród w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy, godz. 17.00

Nagrody

Pula nagród: 40 000 zł

 • 1 nagroda – 20 000 zł
 • 2 nagroda – 12 000 zł
 • 3 nagroda – 8 000 zł

Regulamin

Wybory na Przewodniczącego SU na Wiśniowej

Ogłaszamy, że od jutra, 23 lutego, rusza akcja dotycząca wyboru nowego Przewodniczącego/Przewodniczącej naszego samorządu. Poniżej publikujemy harmonogram wyborów. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się w formie elektronicznej do opiekunki SU Anety Maciejczyk na adres: aneta.maciejczyk@tm1.edu.pl Harmonogram wyborów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ZSLiT nr 1 na rok szkolny 2024/2025 Tura I: 23.02.2024 – ogłoszenie wyborów, początek naboru […]

Jesteś uczniem naszej szkoły? Zatrzymaj się i przeczytaj. To ważne informacje dla Ciebie

Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie Czym są Standardy? Standardy Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem to zbiór zasad, które stawiają ochronę osoby małoletniej w centrum działań i wartości szkoły, tym samym pomagają tworzyć bezpieczne, wolne od przemocy i przyjazne środowisko. W naszej szkole, pełnoletni uczniowie mają takie samo […]

Do wzięcia indeksy na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w Konkursie Mechatroniki, Automatyki i Robotyki PW (MAiR). Konkurs nasz skierowany jest do uczniów lubiących rozwiązywać problemy techniczne, umiejących myśleć nieszablonowo i potrafiących szybko przyswajać wiedzę. Czyli dla przyszłych Mechatroników. Uczestnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę (link) rodziców/opiekunów prawnych na udział w Konkursie. Harmonogram konkursu: I etap: tryb […]

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content